Sportovec roku města Moravská Třebová 2016

Nominační listina do 21. ročníku ankety Sportovec města 2016. Pod seznamem nominovaných naleznete hlasovací formulář. Hlasovat můžete do 31. března 2017.

Pavliš Radek (1968), atletika - trenér a funkcionář Aktivní člen mužského týmu

Svým přístupem a vedením zajišťuje stálý chod atletického klubu. Díky jeho iniciativě se tento rok podařilo dovybavit tréninkové vybavení pro mládež.

Mačát Daniel (1970), lyžování - trenér

Reprezentace ČR pod jeho vedením vybojovala devět medailí na MS juniorů v ír ánském Dizinu a zvítězila v celkovém hodnoceni národů. Lyžaři TJ Slovan Moravská Třebová získali celkem 9 medailí, z toho 3 zlaté, na MČR v travním lyžování.

Čikl Igor (1964), hokej - trenér

Bývalý extraligový hráč HC Kometa Brno a vítěz České hokejové extraligy 1993/94 za HC Olomouc. Jako trenér působí v klubu HC Slovan Moravská Třebová teprve od začátku loňské sezóny. I v tak krátké době dokázal přivést muže k titulu mistrů Pardubického kraje. I v letošní sezóně má našlápnuto ke skvělým výkonům.

Hájková Hana (2002), OVOV, atletika

Zvítězila v republikovém finále desetiboje OVOV. 1. místo obsadila také v krajském i okresním finále atletického desetiboje OVOV. Účastnice MČR v atletice. Přebornice kraje v hodu oštěpem a držitelka 3. nejlepšího výkonu republikových tabulek za rok 2016 ve své věkové kategorii v hodu oštěpem.

Abrahamové Šárka (2002), lyžování

Dvojnásobná mistryně ČR v obřím slalomu a v superobřím slalomu. 3. místo v celkovém pořadí starších žákyň v mezinárodním pohání FIS. Vítězka celkové klasifikace Českého pohání starších žákyň v lyžování na trávě.

Smékal Michal (2002), fotbal

Jeden z nejkomplexnějších fotbalistů nastupující generace odchovanců Moravské Třebové. Góly dokáže jak neomylně chytat, to, pokud si stoupne do brány, ale i nekompromisně střílet. To pokud zrovna hraje v poli.

Mačát Václav (1999), lyžování - reprezentant ČR

Na MS juniorů v Íránu vybojoval skvělé 5. místo ve slalomu. 7. příčku odsadil v obřím slalomu. Do své sbnky výborných výsledků z íránského Dizinu přidal ještě dvě 8. místa v superobřím slalomu a v superkombinaci.

Přidal František (1998), střelba

Výsledky v roce 2016 - MČR ve střeleckém víceboji ze vzduchových zbraní, 1. místo v kategorii VzPu C jednotlivci, 3. místo v kategorii VzPu C dmžstvo, 3. místo v kategorii VzPi C jednotlivci, 3. místo v kategorii VzPi C dmžstvo, MMČR v branném víceboji mládeže, 1. místo - družstvo - brokovnice - Kozlice, 3. místo v kategorii standard útočné pušky.

Kodešová Michala (2000), volejbal

Hráčka volejbalového družstva kadetek. Volejbalu se věnuje 10 let. Hraje s příkladnou bojovností a spolehlivostí. Členka tenisového oddílu v kategorii dorostenek.

Kodešová Iva (1973), tenis

Reprezentuje oddíl tenisu ve dvou kategoriích - družstvu dospělých a v družstvu seniorů. V kategorií seniorů dosáhla v roce 2016 vynikajících výsledků: v soutěži družstev vyhrála všechna svá utkám ve dvouhře i v deblu, stala se mistryní republiky seniorů v kategorii 40 a 50+, 2. místo na Senior Masters 2016, 1. místo v celostátním žebříčku kategorie ženy 40+. Současně působí jako trenérka mládeže.

Žouželka Jaroslav (1995), atletika

Vybojoval na mistrovství Moravy a Slezska 7. místo v běhu na 60m a 2. místo v běhu na 400m. Na halovém mítinku v Ostravě obsadil 9. místo v běhu na 400m. Skvělé výkony předvedl ve II. lize, když byl 2x první a 2x druhý v běhu na l00m, 2x stříbro a lx bronz bral v závodě na 200m a třetí byl také při svém startu na 400m.

Polák Robin (1990), fotbal

Dlouholetý hráč SKP Slovan MT. Vzor poctivosti a věrnosti. Jeho dravost a góly pomáhají ve vzestupu třebovského fotbalu a vracejí SKP Slovan MT tam, kam odjakživa patřil, do čela krajského přeboru.