Arménští starostové navštívili Moravskou Třebovou

Delegace sedmnácti starostů a tajemníků z několika arménských měst zavítalo na sv. Martina, tedy 11.11., do Moravské Třebové. Na bílém koni sice nepřijeli, dorazili však s velkým zájmem seznámit se způsobem práce Městského úřadu v Moravské Třebové, především v poskytování služeb občanům.

Hosté se také zajímali o mechanismy výběru nových zaměstnanců a jejich školení, procesní analýzy, systém práce managementu a především o Občanské informační centrum (OIC), klenot Městského úřadu v Moravské Třebové, který zásadním způsobem pozvedl kvalitu poskytovaných služeb občanům. Centrum slouží vlastně jako klientské centrum úřadu, které umožňuje občanům komfortní vyřízení většiny jejich záležitostí na jednom místě s maximální efektivitou. Je otevřeno pět dní v týdnu bez polední přestávky. „Ze srovnání s ostatními městy vyplývá, že máme například dvakrát delší provozní dobu než je v ČR běžné. Navíc vyvolávací systém zabraňuje strkanicím ve frontě. Průměrná doba odbavení tak činí pouhé dvě minuty,“ vysvětlil vedoucí odboru vnitřních věcí Pavel Šafařík, pod kterého OIC organizačně spadá.

Kromě organizačních záležitostí byla představena strategická vize města s důrazem na ekonomický rozvoj a plánované projekty. Velký zájem vzbudila Městská průmyslová zóna s téměř čtyřmi sty nově vytvořenými pracovními místy. „Nové firmy v průmyslové zóně přinesly do města žádoucí rozvojové impulsy. I díky nim klesla nezaměstnanost za poslední roky z hrozivých 16% na aktuálních 9,5%. Nová strategie rozvoje města s výhledem do roku 2020 chce tento pozitivní trend dále podpořit a rozšířit i do dalších oblastí života ve městě,“ zdůraznil manažer ekonomického rozvoje města Miroslav Netolický.

Dojmy z návštěvy shrnul Aram Nersisyan, starosta města Alaverdi: “Moravská Třebová na nás velmi zapůsobila, historické centrum města a obzvláště Vaše OIC je impozantní, rádi bychom tento koncept přenesli k nám do Arménie.“ Týdenní pobyt arménských představitelů v ČR organizuje nezisková společnost Agora Central Europe, která dlouhodobě spolupracuje na obdobných projektech u nás i v zahraničí.

Vytvořeno 11.11.2008 14:53:56 | přečteno 436x | ernest