Autobus MHD vyjede do roku 2020 s novým jízdním řádem

IMG 6975
Dosavadní využívání MHD bylo podrobeno důkladné analýze včetně vyhodnocení a zohlednění některých požadavků ze strany veřejnosti. Nový jízdní řád platí od 1. 1. 2020. Některé nevyužívané spoje a zastávky byly redukovány, naopak byly vytvořeny nové zastávky Západní, Zámek, Linhartice závod a Tyršova.
„Provoz městské hromadné dopravy bude pokračovat i v roce 2020, z finančního hlediska ale bude hospodárnější. Do letošního rozpočtu jsme na provoz MHD vyčlenili částku 1,3 mil Kč (oproti 2,4 mil. Kč v roce 2019) a jízdní řád jsme redukovali o nevyužívané spoje i zastávku Hřbitov. Naopak jsme vytvořili nové zastávky v místech, kde o to občané projevili zájem,“ vysvětluje místostarosta Miloš Mička. Od ledna 2020 také regionální dopravce aktualizuje ceník IREDO. Co dalšího nás čeká v roce 2020?

MHD bude v roce 2020 rozšířena o čtyři zastávky:

Západní – ideální pro obyvatele ze sídliště, z Udánek a pro školáky z II. ZŠ Palackého (zastávka je umístěna poblíž dětského domova nedaleko křižovatky s ulicí B. Němcové. Přímo v Udánkách zastávku MHD vybudovat nelze z důvodu semaforů spojených s opravou ulice Lanškrounská v roce 2020)

Zámek – ideální pro obyvatele směřující na náměstí, pro děti ze ZŠ Kostelní náměstí a také pro všechny, kteří se budou chtít přesunout na Knížecí louku nebo zámek (zastávka umístěna na parkovišti pod zámkem)

Linhartice závod – ideální pro zaměstnance dojíždějící do Rehau a PPT na směny v cca 5:30 a 13:30 hodin

Tyršova – ideální pro obyvatele v okolí ulic K. Čapka a Sluneční, v létě je možné zastávku využít při cestě do aquaparku (důvodem ponechání trasy MHD okolo aquaparku je i plánovaná rekonstrukce ulice Lanškrounská, kterou bude v roce 2020 provádět Pardubický kraj)

 Jízdní řád platný od 1. 1. 2020 ke staženíikona souboru ZDE

MHD Moravská Třebová je integrovaná do systému IREDO, který provozuje společnost OREDO.

Integrace MHD v systému IREDO přináší cestujícím následující výhody:

- je možné využít čipových karet pro bezhotovostní nákup jízdenek

- je možné zakoupit týdenní, měsíční nebo čtvrtletní jízdenky

- je možné zakoupit jednu jízdenku na vlak a autobus (např. Česká Třebová - vlak - Moravská Třebová - Mánesova), nebo třeba na několik autobusů (Svitavy - autobusové nádraží – Moravská Třebová -Tyršova)

- je možné sledovat polohu autobusu v aplikaci IDS IREDO přímo v chytrém telefonu.


Vytvořeno 20.12.2019 | přečteno 1732x | v.dokoupil