Boršov, Udánky a Sušice rozhodují o využití veřejných prostředků

IMG 7824

Máte nápad, jak zkrášlit vaše okolí? Chybí vám něco ve vaší části města? Rada města schválila podmínky pilotního projektu s názvem Participativní rozpočet 2019 v Moravské Třebové. Pro Boršov, Udánky a Sušice bude v letošním roce k dispozici 300 000 Kč.

Podrobné informace, včetně pravidel a formuláře pro zadání projektu naleznete ZDE.

O způsobu využití této částky mohou rozhodnout přímo občané. „Participativní rozpočtování je postup, jak občané města mohou vstoupit do rozpočtového procesu a ovlivnit tak, na co budou vynaloženy veřejné finance. Tímto krokem chceme posílit důvěru občanů a zvýšit transparentnost ve vynakládání veřejných prostředků. Pro každou z částí města  (Boršov, Udánky, Sušice) bude k dispozici 100 000 Kč,“ vysvětluje místostarosta Miloš Mička.

Každý občan částí města Boršov, Udánky a Sušice může podat návrh projektu do konce května písemně na podatelnu městského úřadu, nebo mailem na rozpocet@mtrebova.cz. Do návrhu rozpočtu projektu musí být vedle realizace zahrnuty také všechny související náklady (například za zpracování projektové dokumentace či následnou údržbu). Každý návrh musí obsahovat název s uvedením lokality zamýšlené realizace, odůvodnění návrhu a detailní popis se všemi podklady pro technickou analýzu.

Následně svůj projekt musí prezentovat na jednom z veřejných setkání, která proběhnou v červnu v kulturním domě Boršov, v hospodě v Sušicích a hospodě v Udánkách. Pracovníci radnice pak do konce srpna vyhodnotí, zda je projekt možné realizovat. O návrzích, které projdou hodnocením, budou moci občané částí města Boršov, Sušice a Udánky hlasovat poslední týden září. Hlasování se uskuteční v prostorách jednání komise příslušné části města. Jeho termín bude upřesněn v průběhu projektu. Výsledky hlasování budou zveřejněny na webu města po sečtení hlasů a následně proběhne slavnostní vyhlášení vítězných projektů. Od října 2019 poté bude možné jednotlivé návrhy realizovat. Podrobné informace budou doplněny na webové stránky města.
Václav Dokoupil, mluvčí města
Vytvořeno 30.4.2019 15:01:42 | přečteno 629x | v.dokoupil