Cechovní ulice má opravené dvorní trakty

Vedení moravskotřebovské radnice zrekonstruovalo další část města a přispělo tak ke zlepšení života obyvatel ve městě. Dvorní trakty na ulici Cechovní už nejsou „noční můrou“ města, ale staly se reprezentativní částí Moravské Třebové.

Slavnostní pásku k dvorním traktům 28. 11. přestřihlo společně vedení města se zástupci firmy COLAS a.s, která úpravu traktů prováděla.

„Stále četnější připomínky občanů ke stavu dvorních traktů za náměstím nás vedly k zadání architektonické studie na obnovu dvorů. V minulosti v této části města nebyla vůbec řešena povrchová úprava. Povrch komunikace byl v mnoha místech hlinitý, zpevněný pouze drtí a štěrkem. Při větších deštích se často měnil v bláto,“ řekla referentka odboru investičního a regionálního rozvoje Eva Štěpařová.

Rozpadlé dvory se vybouraly, odklidily a vzniklo nové prostranství s klidovou zónou, novým mobiliářem a veřejným osvětlením. Zpevnily se chodníky a příjezdová komunikace ke vstupům do bytových jednotek a obchodů. Zvýraznilo se historické parcelační členění dlažbou z lomového kamene a celkový vzhled doladilo nové ozelenění.

„Jsem rád, že jsme začali s touto první etapou. Mohli bychom sem pozvat pana Vávru s panem Lipusem z Šumných měst, aby se podívali, jak se nám podařilo jimi kritizované dvorní trakty opravit. Doufám, že se nám ještě v tomto volebním období podaří jeden dva úseky dodělat.“

Obnova dvorních traktů byla rozčleněna na několik částí podle světových stran. V současné době je hotova část SEVER II a ZÁPAD II, kde byl v minulosti použit nevhodný cihelný materiál a docházelo k rozpadání okrasných zídek. Celkové nálady byly milion tři sta tisíc korun. V příštích letech chce vedení města dle finančních možností realizovat úpravu lokalit SEVER I, ZÁPAD I a JIH I.

Vytvořeno 28.11.2008 12:15:39 | přečteno 375x | ernest