Cena města má svého majitele

Starosta města Moravské Třebové Josef Ošťádal udělil včera 7. prosince historicky první Cenu města Moravská Třebová.

Získala ji vedoucí městského muzea PhDr. Jana Martínková za návrh, přípravu a realizaci výstavy „Poklady Moravské Třebové“ v Lobkovickém paláci na Pražském hradě, která se konala od 30. 9. 2008 do 1. 2. 2009. „Výstava představila historii Moravské Třebové a její pozoruhodnosti široké veřejnosti na celostátní úrovni. Byla mimořádně úspěšná a přispěla nevídanému zviditelnění městské památkové rezervace v Moravské Třebové,“ sdělil starosta města Josef Ošťádal. PhDr. Jana Martínková byla navrhnuta také za mimořádnou aktivitu v oblasti historie a propagace města. Je dlouhodobou členkou městské Komise památkové péče a prezentuje se aktuální publicistickou činností prostřednictvím Moravskotřebovského zpravodaje a Vlastivědných lis­tů.

„Je báječné, že se mezi námi najdou lidé, kteří dokáží ocenit práci svých spoluobčanů, dokáží na ni upozornit nás ostatní, čímž, jak nebývá u nás zvykem, proslaví je a nikoliv sebe,“ řekl starosta.

Cenu města představuje výtvarné dílo se znakem města Moravská Třebová, pamětní listina, která stvrzuje udělení Ceny města a pečetidlo. Jedná se repliku původního městského pečetidla z roku 1577. Autorem celého setu je moravskotřebovský výtvarník František Žáček. Návštěvníky slavnostního večera v koncertním sále základní umělecké školy potěšilo hudební vystoupení malých flétnistů pod vedením Jaroslava Jarůška, tanečnice Bílkovy taneční školy a skupina Fortitudo et ignis s laserovou show. Poděkování patří také sponzorovi akce Pekárně Moravec, který poskytl občerstvení v podobě moravcových koláčků, které mohli všichni přítomní ochutnat.

Vytvořeno 8.12.2009 14:37:37 | přečteno 388x | ernest