Cena města šla poprvé do dvojích rukou

CM2017

Prvnímu porevolučnímu starostovi města Karlu Metyšovi a právníkovi Janu Vermouskovi dnes předal Cenu města za rok 2016 starosta Moravské Třebové Miloš Izák.

Slavnostnímu aktu v obřadní síni renesanční radnice byli přítomni rodinní příslušníci, místostarostové Pavel Brettschneider a Václav Mačát, zastupitelé a členové komise památkové péče.

Ceny byly uděleny

Karlu Metyšovi

za významný přínos k rozvoji občanské společnosti a snahu o zachování svobody, za což byl na začátku padesátých let vězněn. Na začátku devadesátých let se jako první polistopadový starosta města zasloužil o obnovu svobodných poměrů, návrat společnosti k demokracii a obnovu kontaktů s bývalými německými obyvateli města. Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let se ve městě podílel na obnově skautského hnutí a výchově mládeže, rovněž přispěl k rozvoji pěší, vodní i zimní turistiky v Moravské Třebové.

Janu Vermouskovi

za mimořádné aktivity v oblasti propagace města a místního kulturního dění. Jako fotograf dlouhodobě dokumentuje život a kulturu v Moravské Třebové. Jako aktivní člen komise památkové péče a zakládající člen Klubu přátel díla akademického malíře Františka Strážnického byl jedním z iniciátorů vzniku stálé galerie Františka Strážnického. Každoročně se úspěšně zúčastňuje fotosoutěže Moravská Třebová jak ji neznáte. K letošním oslavám 760 let města Moravská Třebová vypracoval návrh kalendáře na rok 2017 s výborem z díla Františka Strážnického.Vytvořeno 19.6.2017 21:38:52 - aktualizováno 20.6.2017 10:48:10 | přečteno 938x | dagmar.zouharova