Cenu města obdržel jazzman František Zelený

CMF. Zelený2015.jpg

Muzikant, šéf několika hudebních těles, která po desetiletí rozdávají radost a umělecké zážitky nejen Moravskotřebovským, převzal ocenění za celoživotní práci, i za činnost v roce 2014 ve čtvrtek 28. května 2015.

V moravskotře­bovském muzeu předal Františku Zelenému Cenu města za rok 2014 starosta Miloš Izák za přítomnosti obou místostarostů a členky rady města Hany Horské. Svého přítele a oblíbeného muzikantského matadora přišli podpořit i jeho manželka, kamarádi a známí. František Zelený má kromě významného podílu na místním kulturním životě také zásluhy jako člen Spolku přátel díla Františka Strážnického, který se nedávno zasadil o vznik galerie věnované dílu tohoto nepřehlédnutelného třebovského výtvarníka.

Udělování Ceny města našim občanům coby výrazu díků a uznání za celoživotní práci, či za práci v uplynulém roce, schválili zastupitelé na začátku roku 2009 a její první držitelkou je Jana Martínková, třebovská historička a vedoucí městského muzea. Vloni byla cena předána Marii Blažkové, zakladatelce oblíbené Moravskotřebovské univerzity 3. věku.

PřílohaVelikost
ikona souboruCM3.15 MB
ikona souborucm22.22 MB
Vytvořeno 29.5.2015 6:53:16 | přečteno 731x | ernest