Českomoravské pomezí se prezentovalo v Brně

Také v letošním roce se za velkého zájmu odborné i laické veřejnosti uskutečnil na brněnském výstavišti mezinárodní veletrh turistických možností Regiontour. Na prezentační akci, která proběhla ve dnech 12. – 15. ledna, ani letos nechyběli zástupci Českomoravského pomezí. Moravská Třebová se prezentovala i na vlastním stánku. Letos bylo hlavním tématem muzeum. Mumie princezny Herreret přilákala mnoho návštěvníků.

Pestré barvy a velkoformátové fotografie nejvýznamnějších atraktivit, které byly v expozici použity, přilákaly během čtyř veletržních dnů mnoho návštěvníků. Na jejich dotazy odpovídali pracovníci informačních center měst Českomoravského pomezí, tedy Litomyšle, Poličky, Svitav, Moravské Třebové a Vysokého Mýta.
Na stánku byly návštěvníkům k dispozici propagační a informační materiály turistické oblasti i jednotlivých členských měst. V rámci veletrhu byla představena také novinka, kterou je Kalendář akcí Českomoravského pomezí pro rok 2012. Skládačka představuje více než padesát atraktivních kulturních a sportovních akcí, které se uskuteční v regionu v letošním roce. Kalendář akcí není určen pouze turistům. Inspiraci pro zajímavý výlet v něm jistě najdou i místní, kteří mohou materiál získat na pultech informačních center. Brněnský veletrh byl pouze první letošní akcí, na které byla prezentována pestrá nabídka regionu ležícího podél historické hranice mezi Čechami a Moravou. Již v únoru bude Českomoravské pomezí a jeho atraktivity představeny na veletrhu Holiday World v Praze. Prostřednictvím expozice Destinační společnosti Východní Čechy se pak bude náš region prezentovat na veletrzích v Olomouci, Hradci Králové nebo Plzni, ale i v několika slovenských, polských a německých městech.
Další novinkou, která je nachystána pro letošní turistickou sezónu, je slevový program nazvaný Bonus pas Českomoravského pomezí. Projekt, jehož cílem je podpora cestovního ruchu v regionu, nabídne návštěvníkům možnost využít výhodných cen prostřednictvím slevové knížky, poskytovateli slevy pak účinnou formu propagace a předpoklad zvýšeného zájmu zákazníků o jeho služby. Dobrovolný svazek obcí Českomoravské pomezí nabízí všem poskytovatelům služeb v naší turistické oblasti možnost zdarma se do tohoto projektu zapojit. Podrobné informace, podmínky a pravidla projektu jsou k dispozici na portálu www.ceskomoravskepomezi.cz pod odkazem „Bonus pas“.

Tato turistická oblast se po několika letech představila v rámci samostatné expozice, jejíž realizace byla umožněna díky projektu „Českomoravské pomezí – pět barevných světů“.

Ing. Jiří Zámečník

Vytvořeno 16.1.2012 8:58:14 | přečteno 344x | ernest