Československá květinová show slaví své páté narozeniny

Minulé ročníky byly ve znamení růží a lilií. V letošním roce se můžeme těšit na aranžmá námi dobře známého karafiátu. Jestli jste stejně jako já protáhli obličej, tak věřte, že si to tato květina nezaslouží.

Květinové studio Věry Weinlichové Vás přesvědčí o tom, že karafiát se dá vázat i jinak, než se snítkou asparágusu, jak jsme byli zvyklí před sametovou revolucí. O tom, na co se můžeme těšit, jsme si povídali s hlavním organizátorem květinové show Ladislavem Weinlichem.

  • Co zajímavého letos návštěvníkům nabídnete?

Pátý ročník květinové show je na téma „Květina – dobrý společník“. Špičkoví floristé z Čech a ze Slovenska představí divákům klasické a trendové kytice nejen k významným životním událostem, ale také jako každodenní nepostradatelnou součást lidského života s důrazem na vytvoření nálady a atmosféry v interiéru pomocí druhové rozmanitosti a barevné škály květin. Dále ukáží návštěvníkům také květinové aranžmá do interiéru, jako výrazový prvek moderní architektury, designu a zdravého životního stylu. Následovat budou květinové šperky, které dokáží ozvláštnit naši domácí párty, oslavu, životní jubilea nebo společenskou událost. Lze jimi vytvořit tu správnou atmosféru pro lepší zážitek.

  • Hlavní květinou bude karafiát. Proč právě on?

Chceme se pokusit o jeho rehabilitaci v očích laické veřejnosti. Osobně si myslím, že je to krásná květina, i když ji velmi často spojujeme se sametovou revolucí. Chceme lidem ukázat, že navázaná kytice nebo aranžmá z karafiátů dokáže ovlivnit náladu a atmosféru stejně hodnotně jako například růže nebo orchidej a lze jimi, pokud jsou správně zvolené, docílit opravdu výrazné změny v atmosféře interiéru a chování lidí. Během show se představí nejen karafiáty, ale tak jak jsou pravidelní zákaznicí zvyklí, předvedeme širokou paletu květin a rostlinného materiálu v pojetí odpovídajícímu posledním trendům ve floristice. Kytice a aranžmá vzniklé během show budou použity k charitativním účelům. Návštěvníci tak mohou potěšit nejen sebe nebo své blízké, ale také potřebné z našeho okolí. Na využití těchto prostředků pečlivě dohlédneme.

  • Kdo bude hlavním hostem večera?

Hlavním hostem bude jeden z nejlepších slovenských floristů současnosti Ivan Bednárik. Je vítězem posledního mistrovství Slovenska, vítěz Děčínské kotvy a několikanásobný vítěz floristických soutěží na výstavě květin Flóra Bratislava. Předvádí aranžování květin na mnoha akcích nejen na Slovensku, ale i např. v Rakousku nebo u nás v České republice. Mezi českými zástupci bych chtěl vyzvednout ing. Marii Bittnerovou, absolventku Zahradnické fakulty MZLU v Brně, která se v současné době věnuje floristické praxi zaměřené právě na interiérovou tvorbu a pořádání odborných kurzů a školení. Nebudou chybět i další přední floristé jako Slávek Rabušic, který je stálicí květinové show a nedílnou součástí organizačního týmu. Dále Jan Komzák z Prahy, který zde při svém posledním vystoupení před dvěma lety zanechal velmi dobrý dojen nejen jako skvělý florista, ale také jako výborný bavič. Myslím, že letošní složení účinkujících je zárukou vysoké odborné úrovně a skvělého zážitku z večera plného květin.

  • Bude přítomna nějaká významná osobnost?

Účast na květinové show nám potvrdila podpředsedkyně Bratislavského samosprávného kraje Gabriela Németh, která se společně s hejtmanem Pardubického kraje Radko Martínkem, který převzal záštitu nad květinovou show, zúčastní večerního programu. Československá květinová show se koná v neděli 25. dubna od 18.00 hodin ve dvoraně městského muzea v rámci festivalu Dny slovenské kultury.

Vytvořeno 23.4.2010 15:14:53 | přečteno 489x | ernest