ČMP pro letošní sezónu: Geofun a dobrá mapa

mplogo_0.png

Atraktivní forma poznávání regionu a praktický průvodce oblastí, kterou zahrnuje svazek Českomoravské pomezí, jsou jen jedněmi z aktivit turistického sdružení pro propagaci měst a obcí kraje, do kterého patří také Moravská Třebová.

Dobrovolný svazek obcí Českomoravské pomezí opět nabízí do prodeje oblíbenou turistickou mapu regionu v měřítku 1:100 000 s t­uristickými trasami a cyklotrasami, která pokrývá celé území oblasti vymezené městy Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto i část okolních regionů. Na zadní straně mapy je přehled nejvýznamějších atraktivit a tradičních akcí pořádaných v Českomoravském pomezí doplněný o množství fotografií. Mapa bude k mání v turistických informačních centrech regionu.

GEOFUN je propracovaná mobilní aplikace pro chytré telefony s operačními systémy Android a iOS, která provede zájemce zábavnou a soutěžní formou po nejzajímavějších místech v regionu. Hra vychází z populárního geocachingu, ale svou povahou je mnohem akčnější a dobrodružnější. V podstatě se jedná o geolokační zábavnou hru nové generace, kde nestačí pouze místo najít a „checknout se“, ale v rámci ní plnit i různé úkoly, které průvodce během hry sdělí. Průvodcem je vždy někdo místní, který dané město či region výborně zná a dobře poradí. Pro Moravskou Třebovou je tímto průvodcem princezna Hereret. Do hry je zapracován renesanční zámek, Křížový vrch, náměstí T.G. Masaryka, rozhledna Pastýřka, Brána času a i nedaleké Hřebečské důlní stezky. Samozřejmostí jsou nejrůznější odměny, žebříčky a soutěžení všech, kteří jsou do hry zapojení. Podrobnější informace naleznete zde: www.geofun.cz

Vytvořeno 3.4.2014 10:47:48 | přečteno 476x | ernest