Cyklobus vyjíždí již 1. července

CYKLOBUS.jpg

Také v letošním roce můžete v rámci projektu „Cyklobusem Českomoravským pomezím“ navštívit ta nejzajímavější místa našeho regionu. Autobus uzpůsobený pro převoz kol se poprvé vydá na svou trasu už 1. července.

V provozu pak bude po oba prázdninové měsíce a v září vždy od pátku do neděle. Neváhejte a vydejte se na putování překrásnou krajinou na pomezí Čech a Moravy. Jednotná cena pro cestující s kolem do kterékoliv zastávky na trase cyklobusu je pouze 40 Kč. Pro rodiny s dětmi jsou k dispozici zvýhodněné rodinné jízdenky. Bližší informace najdete na internetových stránkách www.ceskomoravskepomezi.cz. Přejeme šťastnou cestu plnou nezapomenutelných zážitků!

Projekt Cyklobusem Českomoravským pomezím si od roku 2006 našel již mnoho příznivců. Také letos bude cyklobus, tedy linkový autobus uzpůsobený pro převoz kol, od začátku července do konce září vyjíždět na svou trasu po turisticky atraktivních místech na pomezí Čech a Moravy.

V loňském roce došlo k rozšíření jízdního řádu o nové zastávky v České Třebové a na Kozlově. Cyklisté tak mohou využít napojení na nový systém cyklo a in-line stezek na Orlickoústecku nebo navštívit rozhlednu na Kozlovském kopci. I v roce 2011 je pro fanoušky cykloturistiky připravena novinka. Do projektu se podařilo zapojit Vysoké Mýto, poslední z měst Českomoravského pomezí, ve kterém cyklobus doposud nestavěl. Po prohlídce historického centra s největším čtvercovým náměstím v Čechách můžete z Vysokého Mýta vyrazit třeba do nedaleké Vraclavi a navštívit místní barokní areál a hradiště. Za výlet určitě stojí i Dobříkov, kde si můžete prohlédnout unikátní dřevěný kostel.

Možnost dostat se blíž k atraktivitám Českomoravského pomezí vám nabízíme ve spolupráci s firmou Zlatovánek, městy Polička, Svitavy, Litomyšl, Moravská Třebová, Vysoké Mýto a Česká Třebová. Projekt opět podpořil Pardubický kraj, který zahrnul víkendový provoz cyklobusu do tzv. základní dopravní obslužnosti. Každý ze třinácti prodloužených víkendů ujede cyklobus 954 km, což je o 64 km více než v uplynulém roce.

PřílohaVelikost
ikona souboruCyklobus 2011 Zlatovanek38.32 KB
Vytvořeno 1.7.2011 11:24:05 | přečteno 754x | ernest