Cyklobusem Českomoravským pomezím letos až do Jevíčka!

Projekt Cyklobusem Českomoravským pomezím aneb blíž k atraktivitám Litomyšlska, Poličska a Svitavska není třeba příliš představovat. V Českomoravském pomezí si již našel své příznivce.

„Letos máme velkou novinku. Do svého cyklodeníčku si můžete zaškrtnout i výlet na Moravskotřebovsko a Jevíčsko. Přiblížíme vás tak například ke zřícenině hradu Cimburk, k úzkorozchodné železnici v Mladějově či alchymistické laboratoři a středověké mučírně na zámku v Moravské Třebové,“ sdělila Michaela Severová z výkonného výboru svazku obcí Českomoravské pomezí.

Cyklobus bude jezdit stejně jako v loňském roce každý pátek, sobotu a neděli od července do září. Páteční trasa povede z Poličky přes Květnou a Svitavy do Jevíčka a z Jevíčka přes Svitavy, Litomyšl, Dolní Újezd, Proseč, Poličku a večer zpět. V sobotu se dostanete z Poličky přes Proseč do Nových Hradů, dále do Litomyšle, Svitav až do Jevíčka a odpoledne zpět. V neděli brzo ráno opět z Poličky přes Květnou do Jevíčka a z Jevíčka dále přes Svitavy, Litomyšl, Nové Hrady do Proseče a Poličky. Podrobnosti naleznete v jízdním řádu v příloze.

„Také letos chceme cyklisty motivovat k návštěvě všech míst kolem trasy autobusu bez ohledu na jejich vzdálenost od místa výjezdu. Proto není cena jízdenky vázána na počet ujetých kilometrů, ale je jednotná. Každý cestující s kolem zaplatí 40,– Kč ať se rozhodne vystoupit kdekoli. Navíc budeme opět podporovat cestování rodin s dětmi a proto bude zachováno velmi výhodné rodinné jízdné. Rodinou budeme pro náš účel rozumět jednoho, maximálně dva dospělé s minimálně jedním dítětem. Každý z rodiny zaplatí pouhých 20,– Kč,“ informuje Michaela Severová.

Cestující bez kol budou odbaveni na základě platného tarifu. Do všech domácností v Litomyšli, Poličce, Svitavách a Moravské Třebové byly zaslány letáčky s přesným jízdním řádem, mapkou a několika typy na výlet. Součástí brožury je i jízdní řád společnosti Veolia Transport, která provozuje cyklobus na trase Pardubice – Chrudim – Nové Hrady – Litomyšl – Proseč – Borová – Hlinsko. Další podrobnosti naleznete na www.ceskomoravskepomezi.cz.

PřílohaVelikost
ikona souboru6800199.15 KB
Vytvořeno 28.7.2009 9:26:07 | přečteno 364x | ernest