Další investor otevřel výrobní halu v Moravské Třebové

Významný zahraniční investor z Rakouska dnes 14. 5. 2008 oficiálně otevřel své nové výrobní haly v Městské průmyslové zóně v Moravské Třebové, která je tak zcela zaplněná. V nejbližší době plánuje v nově vybudovaném moderním závodě v Moravské Třebové zaměstnat více než 80 pracovníků.

Společnost Kayser Berndorf AG se sídlem ve Vídni realizovala svou investici prostřednictvím Kayser s.r.o., kterou stoprocentně vlastní. Jde o druhého největšího producenta na světě v oboru sifónových a šlehačkových bombiček CO2 a dalších tlakových náplní. Vyrábí také šlehačkové a sifonové hlavice pro domácnosti a gastronomické provozy.

„Nová firma v Městské průmyslové zóně se tak v krátké době připojí k již přítomným investorům DGF, Nástrojárna MM, Atek, Treboplast a Protechnik Consulting, díky nimž ve městě vzniklo více než 250 nových pracovních míst. Jmenované společnosti společně s firmou Kayser plánují zaměstnat celkem 500 zaměstnanců, a to v horizontu tří let,“ informuje manažer ekonomického rozvoje města Miroslav Netolický.

V těchto dnech dokončuje rozšíření svého výrobního závodu také německý Rehau, zabývající se zpracováním polymerů pro automobilový průmysl a podnikající v průmyslové zóně východní straně města. Rehau v současnosti zaměstnává již 300 osob a dle svých rozvojových plánů navýší počet zaměstnanců o minimálně dalších sto lidí do roku 2010.

„Vznik nových pracovních míst je pro Moravskou Třebovou skvělá zpráva, díky novým investorům se dostala míra nezaměstnanosti ve městě pod deset procent a stále klesá,“ pochvaluje si starosta města Josef Ošťádal.

Pokud vyjdou rozvojové plány všem výše jmenovaným společnostem, vznikne v Moravské Třebové v poměrně krátké době více než 600 nových pracovních míst v perspektivních oborech s vysokou přidanou hodnotou, což je pro růst ekonomické síly a prosperity města Moravská Třebová klíčová podmínka dalšího úspěšného rozvoje.

Vytvořeno 14.5.2008 9:02:06 | přečteno 519x | ernest