Darujte nepotřebnou autolékárničku nemocnici v Keni

Místní charita sbírá na podporu zdravotnického zařízení v keňském Itibo autolékárničky, které je podle nové vyhlášky potřeba od 1. ledna 2011 v našich vozech vyměnit.

Oblastní charita Moravská Třebová ve spolupráci s Městem Moravská Třebová se připojila ke sbírce humanitární organizace ADRA:

SBĚR AUTOLÉKÁRNIČEK PRO ITIBO v Keni

Na podporu zdravotnického zařízení v keňském Itibo sbíráme autolékárničky, které je podle nové vyhlášky potřeba od 1. ledna 2011 v našich vozech vyměnit. Jsme přesvědčeni, že touto iniciativou zabráníme zbytečnému plýtvání. Přidejte se k nám a část z nepoužitelných lékárniček darujte nemocnici v Keni. Celková úspora za nákup a převoz materiálu pro projekt v Itibo je tak odhadem neuvěřitelných 400.000,–Kč. Sbírat lékárničky má smysl.

Aleš Bárta, projektový manager ADRA v Keni o sběru lékárniček říká: „Zdravotnický materiál, který obdržíme, bude sloužit pro naši práci při ošetřování zraněných a nemocných. Jen pro představu. Převaz jednoho těžce popáleného dítěte (kterých je nejvíce), spotřebuje až 50ks sterilních mulových čtverců a okolo 10 ks obvazů. Pro dospělého je to až 3× více. Ještě jednou díky za vaši spolupráci a pomoc.“

Ne celý obsah ale lze do Keni odvést, vybíráme pouze:

  1. chirurgické rukavice
  2. neotevřený obvazový materiál (obinadla, obvazy, gázové čtverce, náplasti a trojcípé šátky).

Tento materiál vybíráme v neporušených obalech a ne starší než vyrobený 2005. Zbývající obsah bohužel nedokážeme uplatnit (léky, desinfekce, nůžky, obaly, roušky, zaškrcovadla), proto je prosím zlikvidujte vhodným způsobem.

POKUD SE ROZHODNETE KE SBÍRCE PŘIPOJIT, DONESTE SVOU STAROU LÉKARNIČKU DO:

OBLASTNÍ CHARITY MORAVSKÁ TŘEBOVÁ, Svitavská 44, Moravská Třebová, Kontaktní osoba: Mgr. Vendula Kouřilová

PřílohaVelikost
ikona souboruSBBÍRKA AUTOLÉKÁRNIČEK802 KB
Vytvořeno 20.1.2011 8:48:36 | přečteno 367x | ernest