Den otevřených dveří chrámu Nanebevzetí Panny Marie

103_exterier.jpg

Nadační fond pro chrámové varhany a Římskokatolická farnost v Moravské Třebové srdečně zve všechny spoluobčany na Den otevřených dveří chrámu Nanebevzetí Panny Marie na Kostelním náměstí v sobotu 21.ledna 2012 v čase od 9.00 do 14.00 hodin.

Cílem této akce je umožnit všem občanům seznámit se se stavem restaurování vzácného varhanního nástroje umístěného v tomto kostele. Bude možno shlédnout jak některé zrestaurované kovové píšťaly nástroje, tak i nové, které nahradí původní nekvalitní náhražky za zrekvírované originály z období 1. světové války. Návštěvníci mohou také shlédnout aktuální stav varhanní skříně, jejíž zrestaurování je plánováno na letošní rok 2012. Připravena je bohatá fotografická a textová dokumentace, která přibližuje postup naší restaurátorské akce s možností otázek a odpovědí k tomuto tématu.

Připravena bude možnost pro všechny, kteří se rozhodnou finančně přispět a podpořit tak další krok postupu záchrany těchto varhan. Přijďte a seznamte se s výsledky prací restaurátorských mistrů za uplynulý rok.

Vytvořeno 19.1.2012 8:45:24 | přečteno 337x | ernest