Desátý ročník Moravskotřebovské univerzity je v cíli

Jubilejní desátý ročník Moravskotřebovské univerzity třetího věku ve středu 17. března 2010 slavnostně ukončilo šedesát jedna seniorů.

Osvědčení o účasti na seminářích, pamětní medaili a volnou vstupenku na divadelní představení v rámci festivalu Dny slovenské kultury nadšeným studentkám a studentům předal starosta města Josef Ošťádal společně s místostarosty Milošem Izákem a Václavem Mačátem a organizátorkou univerzity Marií Blažkovou.

„Pevně věřím, že to nebude ročník poslední. Univerzita třetího věku zapojuje naše seniory do aktivního dění ve městě. Doufám, že i příští vedení města bude mít k univerzitě stejně pozitivní přístup, jak tomu bylo doposud. Vážím si všech zájemců, kteří se chtějí neustále vzdělávat a prohlubovat svoje nabyté znalosti. Věřím, že ten další ročník se dvěma jedničkami bude stejně úspěšný jako ten kulatý desátý,“ řekl starosta města Josef Ošťádal.

Ke gratulaci a poděkování se připojil také místostarosta Miloš Izák. „Jsem rád, že Vás téma zajímalo a bavilo, a věřím, že tradice bude i na dále zachována.“

Nejvíce potěšitelné je, že se vzdělání chtivých studentů sešlo tak mnoho. Univerzita třetího věku je akce velmi prospěšná a zaslouží si naši podporu,“ dodal místostarosta Václav Mačát.

Absolventi Moravskotřebovské univerzity se od 4. listopadu do 17. března zúčastnili pěti seminářů na téma „Člověk a víra“. Dozvěděli se to nejzajímavější nejen z judaismu, křesťanství, islámu, koránu, hinduismu, buddhismu, ale i z alternativního náboženství tzv. sekt. Svůj studijní půlrok zakončí exkurzí do hradecké hvězdárny. Nejstarším členem univerzity byla žena narozena v roce 1931 a zástupce mužského pohlaví narozen v roce 1932.

Vytvořeno 17.3.2010 16:50:01 | přečteno 342x | ernest