Desetitisící návštěvník na moravskotřebovském zámku

Od zahájení letošní turistické sezony navštívilo expozice moravskotřebovského zámku, Středověkou mučírnu, Alchymistickou laboratoř Mistra Bonaciny a zcela novou expozici Poklady Moravské Třebové již deset tisíc návštěvníků. Tím jubilejním desetitisícím se stala v pátek 7. srpna 2009 rodina Jirouškova z Brandýsa nad Orlici.

„Z ocenění máme velkou radost. Je to nádherné, vůbec jsem to nečekali. Po památkách jezdíme už dlouho, ale ještě nikde jsme neměli takové štěstí,“ říká Aleš Jiroušek. „Tip na Moravskou Třebovou a zámek jsme získali v Pernštejně, kde měli na Vaše město zajímavý leták. Tak jsme si řekli, že k Vám zajedeme. Sestru Elišku nejvíce zaujala expozice Středověké mučírny. Byli jsme také velmi spokojeni s výkladem průvodkyně, který byl velmi poutavý. Mimo zámku si chceme projít i náměstí a další Vaše zajímavé památky,“ dodal Jiroušek.

Od starosty města Josefa Ošťádala převzali propagační materiály města a přijali pozvání do zámecké kavárny, kde ochutnali místní specialitu elixír lásky. Jako bonus si zdarma prohlédli všechny zámecké expozice.

Zámek v Moravské Třebové se již třetí sezonu těší nebývalému zájmu turistů, který v novodobé historii nemá obdoby. V roce 2006 byla ve sklepeních zámku vybudována interaktivní expozice Středověká mučírna, minulý rok Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny. Letos se návštěvníkům otevřela zbrusu nová expozice Poklady Moravské Třebové.

„Expozice Poklady Moravské Třebové zvýšila návštěvnost zámku o deset procent. V minulém roce byla na konci sezony, která je 17. listopadu, návštěvnost osmnáct tisíc turistů. V letošním roce by mohla dosáhnout díky Pokladům Moravské Třebové a doprovodným programům až na dvacet pět tisíc. To už se blíží hradu Bouzov nebo zámku v Litomyšli, které ročně shlédne kolem 30 až 35 tisíc zájemců o historii,“ sdělil vedoucí zámku Jindřich Kos.

Zámek otevírá své brány v deset hodin ráno, poslední prohlídka zámeckých expozic je o půl páté. K příjemnému posezení můžete i po zavírací době renesančního zámku využít stylovou zámeckou kavárnu s venkovním posezením, kde si v klidu vypijete elixíry lásky, síly či štěstí. Ty menší potěší přítomnost dětského hřiště.

Vytvořeno 7.8.2009 13:01:12 | přečteno 351x | ernest