Desetitisící návštěvník na moravskotřebovském zámku

Od zahájení letošní turistické sezony navštívilo expozice moravskotřebovské zámku, středověkou mučírnu a alchymistickou laboratoř Mistra Bonaciny již deset tisíc návštěvníků.

Tím jubilejním desetitisícím se stala ve středu 13. srpna 2008 rodina Lattenbergova z Brna. Týdenní rodinou dovolenou tráví v nedalekém Boršově, odkud vyrážejí na výlety do okolí. „Z ocenění máme velkou radost, i když jsme si nejdříve mysleli, že je to nějaký vtip nebo skrytá kamera,“ říká Hana Lattenbergová. „Tip na návštěvu vašeho zámku a hlavně středověké mučírny jsme dostali od švagrové, která ji už navštívila a byla nadšená. Synovi se nejvíce líbil drtič kloubů a katův ceník. Byli jsme také velmi spokojeni s výkladem, který byl podrobný a zajímavý. Středověké mučírny na hradech a zámcích navštěvujeme pravidelně, ale ta vaše nás hodně nadchla,“ dodává Lattenbergová. Od místostarosty města Miloše Izáka převzali historickou knihu o Moravskotřebovsku a Jevíčsku a propagační materiály města. Jako bonus si zdarma prohledli expozici alchymistické laboratoře Mistra Bonaciny, kde ochutnali tajemný elixír síly. Manželé Lattenbergovi se syny Tomášem a Petrem chtějí v Moravské Třebové ještě navštívit místní aquapark a úzkorozchodnou průmyslovou dráhu v Mladějově.

Zámek v Moravské Třebové se již druhou sezonu těší nebývalému zájmu turistů, který v novodobé historii nemá obdoby. Vloni byla ve sklepeních zámku vybudována interaktivní expozice – středověká mučírna, letos se návštěvníkům otevřela Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny. V minulém roce se tak návštěvnost vyšplhala na osmnáct tisíc návštěvníků, v letošním roce by mohla dosáhnout díky alchymii, nočním prohlídkám a doprovodným programům až na dvacet pět tisíc. To už se blíží návštěvnosti hradu Bouzov nebo zámku v Litomyšli, kde je návštěvnost kolem 30 až 35 tisíci.

Zámek otevírá své brány v deset hodin ráno, poslední prohlídka zámeckých expozic je o půl páté. K příjemnému posezení můžete i po zavírací době renesančního zámku využít stylovou zámeckou kavárnu s venkovním posezením, kde si v klidu popijete elixíry lásky, síly či štěstí. Ty menší potěší přítomnost dětského hřiště.

Vytvořeno 13.8.2008 18:18:46 | přečteno 364x | ernest