Desetitisící návštěvník na moravskotřebovském zámku

Od zahájení letošní turistické sezony navštívilo expozice moravskotřebovského zámku, Středověkou mučírnu, Alchymistickou laboratoř Mistra Bonaciny, Poklady Moravské Třebové a zcela novou expozici Barevná planeta již deset tisíc návštěvníků. Tím jubilejním desetitisícím se stali ve středu 25. srpna 2010 Zdenka a František Krejčí s vnoučaty Kristýnkou a Vojtou ze Zábřehu.

„Z ocenění máme velkou radost. Je to nádherné, vůbec jsem to nečekali. Po památkách jezdíme už dlouho, ale ještě nikde jsme neměli takové štěstí. Rádi chodíme po hradech a zámcích,“ říká Zdenka Krejčí. „Tip na moravskotřebovský zámek jsme získali na internetu, kde jsem si našel i podrobné informace. V Zábřehu je ale všeobecně známo, že se v Moravské Třebové nachází spousta pěkných památek a samozřejmě zámek. Upoutávku na Alchymistickou a Středověkou expozici jsem slyšel také na rádiu, to byl asi ten první impuls zajet do Moravské Třebové. Mimo zámku se chceme jít také podívat na Hřebeč a Hřebečské důlní stezky. Uvidíme jak nám vyjde čas,“ dodal František Krejčí.

Od starosty města Josefa Ošťádala převzali propagační materiály města jako bonus si zdarma prohlédli zámeckou expozici Alchymistickou laboratoř Mistra Bonaciny.

Zámek v Moravské Třebové se již čtvrtou sezonu těší nebývalému zájmu turistů, který v novodobé historii nemá obdoby. V roce 2006 byla ve sklepeních zámku vybudována interaktivní expozice Středověká mučírna, v roce 2007 Alchymistická laboratoř mistra Bonaciny, minulý rok Poklady Moravské Třebové. Letos se návštěvníkům otevřela zbrusu nová expozice Barevná planeta.

Zámek otevírá své brány v deset hodin ráno, poslední prohlídka zámeckých expozic je o půl páté. K příjemnému posezení můžete i po zavírací době renesančního zámku využít stylovou zámeckou kavárnu s venkovním posezením, kde si v klidu vypijete elixíry lásky, síly či štěstí. Ty menší potěší přítomnost dětského hřiště.

Vytvořeno 25.8.2010 15:08:54 | přečteno 382x | ernest