Děti představily svoji vizi do budoucna

Zoologická zahrada, dětský koutek pro odpočinek a hry, více zeleně ve městě, krytý aquapark s celoročním provozem nebo dálnice kolem Moravské Třebové pro lepší spojení s okolním světem. To jsou nejčastější motivy výtvarné soutěže Vize budoucnosti našeho města, kterou vyhlásili moravskotřebovští radní společně se Základní školou Palackého pro žáky základních a středních škol.

„Je to jedna z možností, jak oslovit občany, aby se aktivně podíleli na budoucím rozvoji našeho města. Do soutěže samotné se tak zapojili děti, učitelé i rodiče. Pomocí pastelek a papíru nakreslily svoji vizi, kterou my se pokusíme převést do reality,“ říká místostarosta města Václav Mačát.
Výtvarné práce mohly být vytvořeny jakoukoliv technikou ve formátech A4 či A3. Vyhodnoceny byly od dětí ze čtyř věkových kategorií. „Opět se nám potvrdilo, že právě v dětech je naše budoucnost, protože jejich nápady byly úžasné a realizovatelné,“ říká organizátorka soutěže Hana Horská dodala: „První místo v kategorii 1. až 3. ročník patří zaslouženě kolektivní práci dětí ze druhé třídy Základní školy Palackého. Šestnáct žáčků vytvořilo mozaiku obrázků, které po složení vytvoří souvislý obraz budoucnosti našeho města.“ Výsledky jejich tvorby si občané města mohou prohlédnout ve vestibulu radnice. Slavnostní vyhodnocení výtvarných prací se uskutečnilo ve středu 2. dubna 2008 ve 14 hodin v zasedací místnosti na radnici.

Vytvořeno 2.4.2008 16:03:40 | přečteno 363x | ernest