Dny slovenské kultury zahájí Edith Piaf

15. ročník oblíbeného a vyhlášeného mezinárodního festivalu Dny slovenské kultury, který se v Moravské Třebové uskuteční ve dnech 22. – 26. 4. 2010, slibuje spoustu zajímavých akcí i řadu zvučných jmen.

Hned v úvodu přijede diváky pozdravit talentovaná slovenská zpěvačka Edita Moravská alias Slovenská Edith Piaf, která Vás pozve do světa šansonu a písní známé francouzské zpěvačky. Krásné a světoznámé skladby na profesionálně vysoké úrovni v podání Edity Moravské Vás zavedou do tajemných francouzských uliček.

Stejně jako v loni se do programu festivalu i letos aktivně zapojí partnerské město Banská Štiavnica, a to po celý den v pátek 23. 4. a v sobotu 24. 4. V pátek dopoledne je připraveno dětské představení Král Šašek slovenského mima Vlado Kulíška. Poté předvede své dovednosti sokolnická skupina sv. Bavona a taneční soubor Texasky, které si pro nás připravily nové poutavé vystoupení. Pro milovníky divadla je připraveno divadelní představení banskoštiavnického ochotnického souboru Paradajz Pikčr s názvem Tenkrát na záchodě aneb první štiavnický splachovací western. Páteční večer ukončí koncert hudební rockové skupiny z Nitry Horkýže Slíže, který se bude konat v klubu DUKU DUKU.

V sobotu 24. 4. se návštěvníci zámku mohou těšit na jedinečnou atrakci Živý šach. Setkáte se živými šachovými figurami v plné zbroji, v soubojích na život a na smrt, při kterých Vám bude tuhnout krev v žilách! Do Moravské Třebové přichází poprvé. Pro příznivce vážené hudby je pak ve večerných hodinách připraveno hudební vystoupení světoznámé operní pěvkyně Elišky Weissové, která je stálým hostem opery národního divadla.

V programu festivalu nebude ani v letošním roce chybět tolik vyhledávaná česko-slovenská květinová show letos na téma Květina – dobrý společník. Uvidíte kytice klasické i trendové nejen k významným životním událostem, ale také jako každodenní nepostradatelná součást lidského života s důrazem na vytvoření nálady a atmosféry v interiéru pomocí druhové rozmanitosti a barevné škály květin.

Dny slovenské kultury zakončí koncert skupiny NO NAME, který se bude konat v pondělí 26. 4. ve dvoraně muzea.

Vytvořeno 21.4.2010 12:35:44 | přečteno 503x | ernest