Do městských ulic přitekly letos milióny korun

Rekonstrukce ulic Mánesova, Sluneční a Míru si vyžádala z městského rozpočtu patnácti miliónovou investici. Vedení města tak vyhovělo občanům, kteří si stěžovali na nevyhovující stav chodníků a kanalizace.

„Ulice Mánesova byla dlouhodobě zanedbávaná. Dnes tu vzniká nový kryt vozovky, bude odstraněn stávající chodník a nahrazen novým. V neposlední řadě se vyřeší parkovací plochy v ulici,“ sdělil starosta města Josef Ošťádal. Rekonstrukci předcházela výměna kanalizace, která byla ve velmi špatném stavu. Práce budou ukončeny 30. listopadu a vyžádají si osm miliónů korun.

Špatná kanalizace, časté zatopení sklepů a nespokojenost občanů na ulici Míru si vynutily stavební úpravy na stávající kanalizaci, včetně výměny všech přípojek na veřejné části a opravy chodníku v místě překopu. „Dojde také k výměně stávajících uličních vpustí a opravy krytu komunikace po pokládce kanalizace v celé šířce vozovky. Akce je koordinována s provozovatelem skupinového vodovodu při výměně stávajícího vodovodního řadu,“ uvedl vedoucí investičního a regionální rozvoje města Tomáš Kolkop. Předpokládaný termín ukončení je 7. prosinec letošního roku. Práce jsou prováděny tak, aby byl umožněn každodenní vstup na soukromé pozemky. Z městské kasy půjde na opravy 1,9 mil. korun.

Rekonstrukce ulice Sluneční byla ukončena v září ve finančním nákladu čtyř miliónů korun. Za tento nemalý obnos se provedla pokládka nového potrubí včetně přípojek na veřejné části kanalizace. Nový povrch získala jak samotná komunikace, tak chodníky. Obnovy se dočkalo i stávají uliční osvětlení. Starosta města Josef Ošťádal sdělil, že pro letošek velké rekonstrukce městských ulic v Moravské Třebové končí.

Vytvořeno 21.10.2009 14:01:10 | přečteno 365x | ernest