Do prvních tříd přijde méně žáků než vloni

Se začátkem školního roku usedne do lavic 1. tříd ve třech základních školách v Moravské Třebové celkem sto šest dětí. Je to o třináct žáků méně než vloni.

Ve školním roce 2009/2010 se otevře pět prvních tříd z toho tři v Základní škole Palackého 1351, kde zahájí povinnou školní docházku šedesáti šesti dětí. Po jedné první třídě otevřou ředitelky Základní školy Kostelní náměstí a Základní školy Čs. armády. Nabídka škol v Moravské Třebové je značně pestrá a i jejich kapacita je dostatečná.

Školy nabízí výuku cizích jazyků od prvních a druhých tříd, výuku pomocí interaktivních tabulí, zařazení dítěte na základě výsledků pohybových testů do třídy s vazbou na přípravky oddílů TJ Slovan Moravská Třebová nebo výuku v moderně vybavených počítačových pracovnách. Ti, kdo mají přístup k internetu, mohou získat užitečné informace o školách v Moravské Třebové na adrese www.moravskatrebova.cz (oblast Školy a školská zařízení), kde jsou také uvedeny jednotlivé internetové stránky. Všem dětem přejeme hodnou paní učitelku, hodně nových kamarádů a spoustu pěkných zážitků.

Vytvořeno 31.8.2009 10:35:29 | přečteno 336x | ernest