Dopravní omezení spojená se Závodem míru nejmladších v pátek 4. května

zmn

Žádáme občany o pochopení následujících dopravních uzavírek. V pátek 4. května bude od 8:00 do 12:00 hod. uzavřena ulice Cihlářova a náměstí T. G. Masaryka. Od 9:00 do 12:00 hod. bude pro dopravu uzavřena také celá trasa závodu.

V pátek 4. května bude na náměstí v Moravské Třebové odstartována úvodní etapa 42. ročníku mezinárodního etapového cyklistického Závodu míru nejmladších. I letos může být naše město součástí tohoto skvělého sportovního klání, ze kterého v minulosti vzešly jako vítězové takové hvězdy, jako například Peter Sagan v roce 2006. O prestiži závodu svědčí i plánovaná účast 105 zahraničních závodníků v letošním roce.

Objízdné trasy budou vedeny z ulice Brněnské na Dukelskou, Svitavskou a Komenského. Z Komenského ulice budou vedeny na ulici Svitavskou kolem nemocnice a dále na obchvat města. Doprava směrem od Rozstání na křižovatku u sálu Na Písku bude vedena Dvorní ulicí směrem na kruhový objezd.

Závodníci musí ve třech dnech podstoupit souboj s časem, vlastními silami i odlišnou povahou jednotlivých etap. Závod bude zakončen tradičně časovkou s cílem v Jevíčku. „Závodem si také připomínáme památku jeho zakladatele Zdeňka Sendlera, který s myšlenkou přišel již v roce 1977. Díky němu se následně podařilo sestavit tým organizátorů, kteří mají podíl na úspěšné organizaci předchozích ročníků, kde startovalo celkem 5977 cyklistů z různých koutů Evropy,“ doplnil ředitel závodu Antonín Dostál.

Děkujeme za pochopení dopravních omezení, která jsou se závodem spojena.

Vytvořeno 2.5.2018 9:30:20 | přečteno 1243x | v.dokoupil