Dopravní režim na komunikaci II/368 v Sušicích je v řešení

lanškrounská.jpg

Stavební práce v Sušicích a na ulici Lanškrounská jdou podle zhotovitele stavby do finále. Ten zároveň prosí obyvatele dotčené části i projíždějící řidiče o trpělivost při finiši prací. Velké nasazení stavební techniky dokončuje složité přepojování sítí v křižovatce s ulicí Nádražní, současně jsou dokončovány kanalizační odbočky pro nemovitosti (příčné překopy) a obnova komunikace ve směru od Lanškouna (konstrukční vrstvy).

Cílem je provést co nejvíce prací v co nejkratším termínu. V následujících 14 dnech budou kulminovat zemní práce, od 21.10. se bude provádět hlavně obnova komunikace tak, aby nejpozději k 31.10. byl finálně dokončen jeden jízdní pruh. Žádáme všechny uživatele této silnice a také občany přilehlých nemovitostí ještě o další dávku trpělivosti, během následujících 3 týdnů se situace podstatně zlepší. Velmi děkujeme!

Předcházející zpráva:

K urychlené nápravě vyzval v těchto dnech odbor rozvoje města kompetentní firmu a správce stavby kanalizace v Sušicích s cílem zrevidovat stav omezení provozu vozidel, dopravní značení a umístění světelných zařízení. Podle doporučení odboru dopravy městského úřadu je vhodné

  • uvážit přesunutí semaforů na úsek, kde na sebe protijedoucí vozidla nevidí
  • nebo řídit provoz pracovníky („náležitě poučené osoby“)

V Sušicích dochází podle odboru dopravy denně k situacím, kdy musí vozidla couvat nebo jezdit po chodnících, nastávají kolizní situace, někdy není úsek vůbec průjezdný a samozřejmě se množí stížnosti řidičů na tento neudržitelný stav.

Vytvořeno 3.10.2012 14:30:47 | přečteno 452x | ernest