Dotace z fondu rozvoje bydlení města

Na zasedání zastupitelstva města byla v březnu letošního roku schválena pravidla pro poskytování dotací z fondu rozvoje bydlení.

Zastupitelstvo města schválilo již koncem roku 2007 směrnici, kterou se stanoví pravidla pro prodej bytových domů a jednotek z majetku města. Následně na základě jednání města a nájemníků bytů, určených k prodeji, zastupitelstvo v listopadu 2008 doplnilo příslušnou směrnici o ustanovení, které umožní poskytnou dotaci města zejména na opravy společných částí domu. Na zasedání zastupitelstva v březnu letošního roku byla schválena pravidla pro poskytování dotací z fondu rozvoje bydlení. Finanční prostředky je možné použít na 1) opravu, modernizaci a údržbu společných částí domu nebo v případech, kdy stavební práce a montáže budou provedeny u všech nájemců v domě; toto ustanovení se týká také opravy fasády včetně otvorových a klempířských prvků a 2) opravu výtahů, přičemž nabyvatelé nemovitostí v domech s výtahem mohou podat dvě žádosti o dotaci. Dotaci lze poskytnout ve výši nákladů na provedené opravy, maximálně však do výše 5 % z kupní ceny domu či jednotky. Příspěvek města na opravu výtahů je považován za specifickou dotaci, jejíž horní hranice činí také 5 % z kupní ceny domu či jednotky.

Žadatel o dotaci použije formulář, který je k dispozici na internetových stránkách města a také v občanském informačním centru městského úřadu na ul. Olomoucká. Žádosti s požadovanými přílohami lze odevzdávat průběžně, vyřizovány budou v termínech navazujících na zasedání zastupitelstva města, které o přidělení dotací rozhoduje. Zájemci o čerpání dotací mohou příslušnou žádost projednat a podat osobně u vedoucí odboru kancelář starosty a tajemníka v budově městského úřadu na ul. Olomoucké.

PřílohaVelikost
ikona souboru3 2009 FRB dotace73.5 KB
Vytvořeno 23.3.2009 14:41:17 | přečteno 345x | ernest