Festival fotbalového srdce – Qantocup 2009 hostila Moravská Třebová

Občanské sdružení Hřebečská akademie v součinnosti s dalšími spolupracovníky a Českou televizí připravila z letošního FESTIVALU FOTBALOVÉHO SRDCE - QANTOCUP 2009 dvacetiminutový dokument, který odvysílá Česká televize ve čtvrtek 30. července v 17.50 hodin a následně v 01.35 hod. na svém sportovním programu ČT4.

Jedenáctý ročník Qanto Cupu prestižního turnaje v malé kopané se konal ve spolupráci s Pardubickým krajem, ČMFS, SKP Slovan a městem Moravská Třebová ve dnech 27. – 28. června 2009 přímo v Moravské Třebové. Jednalo se o velmi prestižní záležitost regionu, mající obrovský celospolečenský i sportovní význam. Konal se pod záštitou předsedy ČOV M. Jiráska a hejtmana Pardubického kraje Radko Martínka. Mezi prvních 16 celků byl ve finančních prémiích a věcných odměnách rozdělen cenový fond turnaje v celkové výši 100 tisíc korun.

Atmosféra férových sportovních soubojů byla po oba dny obdivuhodná. Všude rezonovalo přátelství a lidské souznění. Ceny předávali exministr T. Julínek, poslanci W. Bartoš, Radko Martínek, městská elita a spousta dalších V.I.P. osobností. Turnaje se zúčastnilo v průběhu dvou dní 159 celků a 10 ženských týmů v rámci Women Cupu (zhruba z 90 měst tří zemi: ČR, Slovensko, Belgie). Ústředním logem fotbalového turnaje bylo logo Festival fotbalového srdce. A vskutku při zhlédnutí zápasů, zejména těch závěrečných, srdce každého návštěvníka zaplesalo. Organizátoři fotbalového turnaje se rozhodli pomoci lidem zasaženým povodněmi. Tomu byla zasvěcena vyhlášená dobrovolná sbírka. Její výtěžek obdrželi nejpotřebnější lidé na Novojičínsku.

Dvoudenní akci doprovázela spousta lákadel pro děti a mládež, jakými byly soutěže a vodní fotbálek. Při večerní kulturní akci se představil WB band z Hodonína, Kabát revival, aby úspěšnou nabitou sobotu zakončila závěrečná diskotéka. Na třech hřištích areálu SKP Slovan bylo vytvořeno celkem 12 hracích ploch, další byly připraveny v Mladějově a Třebařově (pro boje v základních skupinách). Rozpis nikterak neutrpěl, vše šlo podle plánu. Pro hrací plochy v Moravské Třebové to byla nesmírná zátěž. Nicméně nepršelo nijak podstatně a dramaticky, takže trávník obrovskou zátěž vydržel. Bylo jen nutné jej „vysát“, v současnosti probíhá jeho úprava pro novou sezonu.

Vytvořeno 28.7.2009 13:50:13 | přečteno 390x | ernest