Firma REHAU rozšířila výrobní prostory: nabízí nová pracovní místa

Až sto třicet uchazečů najde práci ve výrobním závodě firmy REHAU v Moravské Třebové - Linharticích. Výrobce automobilových doplňků rozšířil výrobní prostory.

Německá společnost investovala do stavebních úprav, modernizace výrobních technologií a logistiky, výstavby nové haly, kantýny a sociálního zařízení pro zaměstnance přes tři sta milionů korun. Stávající výrobní plochy se zvětšily o 1.500 m2 a logistické plochy o 1.700 m2.

„Před rokem, když jsme slavnostně zahajovali s regionálním vedením společnosti REHAU stavební práce, jsem řekl, že doufám, že se i díky této firmě sníží nezaměstnanost našeho města pod deset procent. Rok se s rokem sešel, a my máme nezaměstnanost těsně nad devíti procenty. Na tomto čísle se velkou měrou podílí právě REHAU, a za to jim patří náš dík,“ řekl starosta města Moravská Třebová Josef Ošťádal.

Výrobní závod v Moravské Třebové byl založen v roce 1994. Na počátku byla malá pronajatá hala a 30 pracovníků, kteří vyráběli na třech vstřikovacích lisech díly pro Škoda Auto a.s. Mladá Boleslav. Již o rok později v roce 1995 byl položen základní kámen pro výstavbu nového výrobního závodu. V roce 1996 následovalo přestěhování do nového provozu v Linharticích u Moravské Třebové. Počátkem července 2008 bylo uzavřeno zatím poslední rozšiřování závodu.

„Toto rozšíření výroby stojí v úzké souvislosti s našimi hospodářskými cíli,“ vysvětluje Roland Jonas, jednatel společnosti a ředitel závodu v Moravské Třebové.

Především v oblasti automobilů chce být Jonas připraven na roli silného partnera v regionu pro budoucí mezinárodní požadavky, a to jak ze strany již usazených automobilových společností jako jsou Škoda Auto a.s. a TPCA, tak i do východní Evropy směřující výrobci automobilů jako jsou Toyota, Hyundai a Kia. Mimoto by se do budoucna měla vytvářet ještě bližší spolupráce s firmou Škoda Auto a.s.

Firma REHAU je významným dodavatelem pro automobilový průmysl, kdy třicet čtyři procent produkce je určeno pro český trh, a zbývající dvě třetiny výroby jde do zahraničí. Celých devadesát pět procent výrobků z Moravské Třebové je určeno pro automobilový průmysl, a to pro významné výrobce automobilů jako jsou Audi, Daimler, Ford, Nissan, PSA, Škoda Auto a.s., TPCA, Porsche, BMW a VW. Portfolio sahá m.j. od obložení prahů, nádržek, bočních ochranných lišt a spoilerů až po produkty pro rozvod vzduchu.

„Česká republika je pro nás významným a obzvlášť atraktivně rostoucím trhem,“ zdůrazňuje Dr. Nadig, člen výkonné rady Rehau pro oblast jihovýchodní Evropy a čelen představenstva a dodal: „Součástí naší vize je, poskytnout podstatný přínos národnímu hospodářství pomocí systematického zpracování trhu, prodej kvalitních výrobků, systémů a služeb tím, že vytváříme stabilní pracovní místa nebo spolupracujeme s místními obchodními partnery.“

V samotném závodě se po dokončení rozšíření počítá s navýšením počtu zaměstnanců ze současných 300 na přibližně 390 osob. Firma REHAU tak potvrdí svůj post jednoho z nejdůležitějších zaměstnavatelů v regionu. Žádanými budou především kvalifikovaní a kompetentní technici s praxí ve zpracování plastů nebo ve strojírenství stejně jako absolventi vysokých a středních škol s technickým nebo ekonomickým zaměřením. Zájemci o zaměstnání se mohou informovat na personálním oddělení firmy REHAU na telefonním čísle 461 355 324.

Vytvořeno 11.8.2008 11:13:18 | přečteno 782x | ernest