Fotbalový turnaj se vydařil

Minulou sobotu se do Moravské Třebové sjeli reprezentanti dvou partnerských měst, aby změřili své síly na Mezinárodním fotbalovém turnaji mládeže. Týmy mladších a starších žáků z německého Staufenbergu a holandského Vlaardingenu doplnili místní odchovanci SKP Slovan a Sokol Čechovice z Prostějovska. Zástupci Banské Štiavnice se z turnaje nakonec omluvili.

Ve starší kategorii zvítězili hráči VFC Vlaardingen rozdílem třídy se skóre 14:0, naši skončili druzí. Kategorii mladších žáků opanovali po velmi pěkném výkonu žáci SKP Slovan. Součástí turnaje byl i kulturní program, když akci uváděla populární moderátorka Rádia Haná Lucka Barbapostolosová a vyhlídkové jízdy otevřeným autobusem z počátku minulého století zajišťoval pro návštěvníky turnaje známý sběratel veteránů p. Zezula z Městečka Trnávky. Vystoupili také členové námořnického pěveckého sboru Shantykoor De Muiters, kteří sklidili největší úspěch s písní Škoda lásky, zazpívanou v češtině.

„Organizace turnaje se vydařila, úroveň týmů byla na velmi dobré úrovni,“ zhodnotil Martin Tylšar, předseda SKP Slovan. Jaap Jongjaan, předseda oddílu VFC Vlaardingen dodal: „Do Moravské Třebové jezdíme pravidelně a rádi se sem vracíme. Příští rok chceme pozvat tým z Moravské Třebové na oplátku do Vlaardingenu.“

Vytvořeno 3.9.2010 8:34:52 | přečteno 399x | ernest