Gymnázium zve do dveří školáky, veřejnost a krajské zastupitele

Radní Pardubického kraje, krajské zastupitele, zájemce o současné dění ve škole a samozřejmě především potenciální zájemce o studium zve na čtvrtek 16. ledna do svých otevřených dveří moravskotřebovské gymnázium. Představitele krajské samosprávy chce vedení školy obeznámit se vzdělávacím ústavem, o jehož budoucnosti se nyní rozhoduje. U příležitosti čtvrteční prezentace činnosti gymnázia široké veřejnosti zaslala ředitelka školy Alena Plocová radním a zastupitelům Pardubického kraje pozvánku na akci a dopis, který je přílohou této aktuality.

V dopise se mimo jiné píše:

V zájmu objektivity si dovoluji reagovat na mediální situaci a informace, které jsou šířeny v souvislosti se záměrem Pardubického kraje provést splynutí gymnázii v Moravské Třebové a v Jevíčku, a seznámit Vás s klíčovými informacemi týkajícími se Gymnázia Moravská Třebová. Gymnázium Moravská Třebová je školou, která 19. října 2013 oslavila 210. výročí své existence, je druhou nejstarší školou v Pardubickém kraji. Škola poskytovala a je připravena i nadále poskytovat kvalitní středoškolské vzdělání a připravovat studenty pro další studium na vysokých školách.(…)

Jsme připraveni reagovat na současnou situaci a konstruktivně a kvalifikovaně ji ve spolupráci s městem Moravská Třebová, Pardubickým krajem a dalšími subjekty řešit. Je ale nutné vyvolat dialog a hledat a nalézt klidné a kvalifikované řešení, které nebude krátkozraké (viz současné problémy v některých místech s nedávno zrušenými mateřskými školami) a nedopustit nevratné škodlivé změny se ziskem zanedbatelných finančních úspor. Současně toto řešení musí podpořit zachování středního školství v regionu MTJ a nesmí jakkoliv vnášet nejistotu mezi současné i budoucí studenty a jejich rodiče. Navrhujeme proto realizaci změn odložit nejméně o rok, zklidnit situaci a získat čas na koncepční návrh, který bude přínosem pro školství v našem regionu. Případný negativní zásah do středního školství, v již tak ekonomicky postiženém regionu s vysokou nezaměstnaností, by znamenal další radikální zhoršení této situace.

PřílohaVelikost
ikona souborupozvanka598.23 KB
ikona souborudopis420.6 KB
Vytvořeno 14.1.2014 12:24:57 | přečteno 392x | ernest