Hejtman se seznámil s novým vedením a jednal o nemocnici

hejtman
Dnes ráno proběhlo jednání zástupců vedení města s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým. Diskuze byla vedena především k projektu kraje na vybudování nové moderní nemocniční budovy, kterou by kraj chtěl začít stavět příští rok. Dalšími tématy byla doprava a školství.
Výstavbě nové budovy nemocnice nestojí nic v cestě. „Díky tomu, že se kraji po hospodářské stránce daří, postavíme moderní objekt s 90 lůžky následné péče, stanicí záchranné služby, rehabilitací a stravovacím provozem. Chci, aby byla celá stavba zahájena ještě v příštím roce,“ uvedl hejtman Netolický s tím, že kraj před časem vysoutěžil projektanta celé stavby. „Jsem rád, že i současné vedení města, po změnách celý projekt podporuje, což je pro nás velmi důležité v momentě, kdy se jedná o jednu z největších investic ve městě z jiných než městských zdrojů za posledních 30 let,“ uvedl hejtman.

V oblasti dopravní infrastruktury hejtman upřesnil plánované investice v okolí města. „V rámci 70. výzvy IROP dokončujeme přípravy pro podání žádosti na rekonstrukci silnice směr Staré Město a Lanškroun. K tomu chceme pokračovat dalšími úseky v okolí Tatenice či Třebařova,“ řekl Martin Netolický.

Posledním diskutovaným tématem bylo školství. Kromě integrované střední školy kraj ve městě zřizuje také gymnázium. Právě v rámci gymnázia se plánuje otevření technického lycea se zaměřením na letectví. „V tuto chvíli máme informaci, že o obor je po stránce informací od rodičů a potenciálních studentů zájem. Chceme však záměr podrobit další hlubší diskusi, ale věřím, že by technické lyceum mohlo gymnáziu a celému regionu pomoci,“ uzavřel hejtman.

Václav Dokoupil, mluvčí města

Vytvořeno 7.12.2018 12:46:52 | přečteno 772x | v.dokoupil