Holandští přátelé přivezou na sklonku léta svoje recepty

Vlaardingen v MT.jpg

Holandské dny se budou od čtvrtka 27. srpna do soboty 29. srpna konat na několika místech našeho města. První dva dny budou mít Třebováci možnost ochutnat tradiční holandské pokrmy, v sobotu na kejklování náměstí rozezvučí holandské námořnické zpěvy.

„Dlouhodobě podporujeme vzájemné poznávání kultur obou národů, k čemuž kromě výměn studentů a účastí na sportovních akcích přispívá také šance ochutnat holandské speciality. Pro všechny zúčastněné je to skvělá zkušenost,“ říká Miloš Izák, starosta Moravské Třebová.

Čtvrteční a páteční holandské menu najdete v jídelním lístku v příloze. V sobotu se pak naše partnerské holandské město Vlaardingen bude prezentovat od 14 hodin na náměstí TGM v rámci festivalu Kejkle a kratochvíle. V nabídce stánků budou holandské sýry, sladkosti a hlavně nakládané herinky, které už v Moravské Třebové sklidily obrovský úspěch. A jelikož je Vlaardingen rybářské město se staletou námořnickou tradicí, večer od 18 hodin návštěvníkům festivalu zazpívá pěvecký sbor složený z bývalých námořníků. „Moravská Třebová je ve Vlaardingenu velmi populární, i proto se mi podařilo získat velkou sponzorskou podporu pro prezentaci našich specialit ve vašem městě,“ vysvětluje John Berghaan z nadace Přátelé Moravské Třebové, která Holandské dny společně s třebovskou radnicí organizuje.

PřílohaVelikost
ikona souboruPolední menu 27 28 8 102.5 KB
Vytvořeno 25.8.2015 16:14:06 | přečteno 506x | ernest