Hřebečský permoník Hugo zve na brigádu do svého revíru

hrebecke dulni stezky
Hřebečské důlní stezky slouží turistům a milovníkům přírody už celých 10 let. Říjnovým oslavám předchází společná brigáda, jejímž cílem je zajistit údržbu stezek před zahájením sezóny. Zájemci z řad dobrovolníků se potkají v sobotu 13. června v 9:00 hod pod hřebečským mostem.
"Většina altánů, naučných stojanů a rozcestníků jsou ve velmi dobrém stavu.  Na několika místech se i přes průběžnou údržbu podepsal zub času a agresivní prostředí lesa. Tato místa je potřeba opravit a jiná zvelebit, aby nám stezky dalších vydržely minimálně dalších 10 let. Proto vás s Hugem zveme 13. června 2020 na společnou brigádu. Sraz zájemců bude pod hřebečským mostem v 9:00 hod, uvádí místostarostka Daniela Maixnerová. 

"Opravíme maketu štoly Josefka, altán na Mladějovském kopci, vyčistíme ostatní altány od pavučin, nohy stojanů a laviček od nánosů, něco natřeme, něco vysekáme, některý úsek znovu označkujeme. Čím nás bude více, tím lépe. Vítáni budou všichni, co mají zdravé nohy a ruce, především zdatní muži. Mohou se dostavit s pilou, sekerou či mačetou, kladivem, krumpáčem a lopatou. Ženy si mohou vzít hrábě, košťata a lopaty, děti dobrou náladu na povzbuzování dospělých. Dostavte se i bez nářadí, nějaké vám zapůjčíme. Nezapomeňte pracovní oblečení, rukavice a svačinu. Na brigádu vás všechny zve slavný hřebečský permoník Hugo. Na závěr opečeme párky, vypijeme kávu a čaj a zazpíváme si. Odměnou bude společné opékání Hugošpekáčků," upřesňuje spoluautor důlních stezek Lumír Moučka.

Vytvořeno 4.6.2020 10:03:04 | přečteno 329x | v.dokoupil