Kodaň - Třebová = obě rájem cyklistů

město v pohybu2015.jpg

Postoj města k cyklistice jako koníčku, i životnímu stylu zobrazuje výstava před moravskotřebovskou radnicí. Výstava MĚSTO V POHYBU českými a moravskými městy putuje v rámci aktivit Asociace měst pro cyklisty, jejímž je Třebová zakládajícím členem. Fotografie "města cyklistů" Kodaně vyjadřují přání představitelů naší radnice, aby se jednou stala ve svém měřítku cyklistům podobně příznivá i Moravská Třebová.

Výstava MĚSTO V POHYBU přináší to nejlepší z čtyřleté dokumentace cyklistické kultury v Kodani, jak ji zachytil Mikael Colville-Andersen.

Mikael Colville-Andersen je dánský fotograf, filmař a odborník na městskou mobilitu. Jeho fotografie zachycují nejrůznější aspekty každodenního života na kole ve Městě cyklistů, jak se Kodani někdy říká. Michael Colville-Andersen je známý také jako cyklistický velvyslanec Dánského království. Cestuje po celém světě, setkává se s politiky na státní i obecní úrovni, je poradcem měst v problematice rozvoje cyklistické infrastruktury a podílí se na kampaních zaměřených na propagaci cyklistiky u široké veřejnosti, aby cyklistika nebyla vnímána pouze jako koníček pro sportovní nadšence.

Vytvořeno 18.7.2015 9:55:54 | přečteno 547x | ernest