Kukátko aneb děti si hrají

Sto padesát dětí ze speciálních a základních škol vystoupilo ve čtvrtek 5. listopadu na čtvrtém ročníku přehlídky Kukátko.

„Na čtvrtý ročník soutěžní přehlídky malých divadelních forem Kukátko 2009 přijeli do Moravské Třebové malí divadelní nadšenci ze speciálních škol Pardubického a Jihomoravského kraje,“ informuje ředitelka Speciální základní školy, mateřské školy a praktické školy Pavlína Baslerová a dodala: „Potěšilo nás, že je o Kukátko takový zájem a že získáváme do našeho projektu další nové školy, které se s chutí zapojují.“ Slavnostního zahájení se také zúčastnili oba místostarostové města Moravská Třebová, Miloš Izák a Václav Mačát.

Velmi si vážíme toho, že ředitelka Pavlína Baslerová touto akcí obohatila kulturní život ve městě. Díky Kukátku se mohou prezentovat na veřejnosti děti, které jsou sice nějakým způsobem hendikepovaní, ale zároveň velmi nadaní,“ řekl místostarosta Miloš Izák.

Každoročně jsou ke zhlédnutí divadelní vystoupení, scénky, tance apod.. K výborné atmosféře této akce přispívá zejména elán a velké nasazení jednotlivých účinkujících. Malí umělci se publiku představili jako eskymáci, exotická zvířata nebo promovaní inženýři. Nechyběl černobílý tanec s vozíčky. Děti se na vystoupení připravovaly týdny i měsíce.

V patnácti převážně pohádkových představeních děti usilovaly o přízeň odborné poroty. Víc než o šlehačkové dorty pro vítěze šlo především o příjemně prožitý den, přátelská setkání a báječnou náladu.

Vytvořeno 5.11.2009 15:00:52 | přečteno 367x | ernest