Legiovlak ve Třebové připomene hrdiny Velké války

legiovlak

Československá obec legionářská vysílá po republice a nyní i k nám třináctivozovou soupravu mapující život a boj Čechoslováků v 1. světové válce.

Legiovlak jako projekt Československé obce legionářské připomíná 100. výročí boje československých legií za samostatný stát. V Moravské Třebové bude zdarma k prohlédnutí od 13. do 18. června. 

Legiovlak představuje naši vojenskou historii nejen široké veřejnosti, ale zaměřuje se především na školní mládež, které je sto let stará historie poněkud vzdálená. Proto jsou připraveny skupinové prohlídky, na které se lze dopředu objednat prostřednictvím formuláře na webu www.legiovlak.cz (nebo na e-mailu skoly@legiovlak.cz) a domluvit si přesný čas. Každý návštěvník Legiovlaku může na místě zjistit, jestli měl legionáře mezi svými předky. Posádka ve vagónu, který je označený jako Plukovní prodejna, dokáže hledat konkrétní osoby v databázi, kterou se i díky návštěvníkům daří doplňovat o fotografie, dokumenty, vzpomínky i hmotné předměty z pozůstalostí. Historické vagóny Legiovlaku jsou zrekonstruovány tak, aby věrně odpovídaly dobovým reáliím a návštěvníkům co nejblíže přiblížily podrobnosti z legionářského života. Způsob boje legionářů pak přiblíží improvizovaný obrněný vůz, po zuby vyzbrojený dělem a kulomety, štábní vagón pro plánování operací, či plošinové vozy s materiálem včetně obrněného automobilu Austin. Další informace najdete na webu www.legiovlak.cz.


Vytvořeno 12.6.2017 8:28:09 | přečteno 352x | dagmar.zouharova