Média začínají zveřejňovat politické výstupy voleb

M  Netolický, R  Línek

Krajská zastupitelstva po minulém víkendu doznají změny. V kraji Pardubickém si však s téměř 100% jistotou lídr ČSSD Martin Netolický i představitel lidovecké Koalice pro Pardubický kraj (KPK) Roman Línek udrží křesla hejtmana a jeho prvního náměstka.

Roman Línek zřejmě opustí gesci zdravotnictví a bude se věnovat krajským investicím a kultuře. Jediným nepotvrzeným jménem zůstává právě radní pro zdravotnictví, které připadne ODS. Ta přemýšlí o starostovi Chocně Ladislavu Valtrovi. Čtyřem radním zůstanou staré gesce.

Celkové výsledky voleb do Zastupitelstva Pardubického kraje jsou k dispozici na http://www.volby.cz/pls/kz2016/kz?xjazyk=CZ&xdatum=20161007.

Navržené složení krajské rady

Hejtman M. Netolický (ČSSD, rozpočet a finance), náměstek R. Línek (KPK, investice, majetek a kultura), náměstek M. Kortyš (ODS, doprava a dopr. obslužnost), krajští radní: B. Bernášek (ČSSD, školství), V. Kroutil (ČSSD, zemědělství), R. Živný (KPK, sport a cest. ruch), P. Šotola (KPK, soc. věci), L. Valtr (ODS, zdravotnictví) a H. Štěpánová (STAN, fondy EU a reg. rozvoj).
Zdroj: http://pardubicky.denik.cz/zpravy_region/v-pardubicich-uz-je-jasna-krajska-vlada-20161011.html


Vytvořeno 14.10.2016 10:16:20 | přečteno 509x | dagmar.zouharova