Město investuje do bezpečnosti občanů

cyklo1

V září začala stavba nového chodníku a stezky pro chodce i cyklisty. Město tak investuje do opatření, která mají zvýšit bezpečnost občanů ve městě. 

Nový chodník podél frekventované silnice v místní části Sušice naváže na chodník v Lanškrounské ulici. Bude bezbariérový, a tak bude pohodlnější pro lidi s omezenou schopností pohybu nebo orientace. Jedná se o jednostranný chodník podél silnice II/368 ve směru na Kunčinu. Součástí stavby je rekonstrukce lávky pro chodce a výměna veřejného osvětlení kvůli nevyhovujícím vzdálenostem a umístění sloupů veřejného osvětlení. Celkové náklady jsou zhruba osm milionů korun. Město využije při financování dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, která bude čtyři miliony tři sta tisíc korun.

Na své si přijdou v Moravské Třebové také pěší a cyklisté, pro které město plánuje stezku na hlavní přístupové trase k průmyslové zóně. I ta bude bezbariérová. Jde o první etapu hlavní přístupové trasy. Stavba začíná v okolí křižovatky III/3711 a ulice Rybní a dále směřuje východním směrem k průmyslové zóně. Celkové náklady činí sedm milionů, část zaplatí dotace. Obě stavby by měly podle předpokladů trvat čtyři měsíce.

 

Vytvořeno 19.9.2017 9:21:30 | přečteno 3004x | horackova.pavlina