Město podporuje elektromobilitu

elektrostanice

Na začátku května byla poblíž aquaparku uvedena do provozu první nabíjecí stanice pro elektromobily v Moravské Třebové. Snahou o podporu rozvoje elektromobility a moderních technologií tak město reaguje na koncept inteligentních měst (Smart cities).

Zájem o oblast elektromobility souvisí s důrazem na péči o životní prostředí. Využíváním moderních technologií lze přispět ke snižování emisí a úspoře provozních nákladů. „Přitom stávající infrastruktura dobíjecích stanic v Česku stále nedostačuje vzhledem ke všeobecnému trendu rozvoje elektromobilů. Proto jsme rádi, že Moravská Třebová prostřednictvím nové stanice pomáhá alespoň částečně tuto situaci řešit,“ uvedl starosta Miloš Izák.

Na vybudování nabíjecí stanice se město podílelo společně s firmou LUKYsystem, která zajistila dodávku a instalaci celého zařízení. „Naším úkolem bylo vybudovat betonový základ pro nabíjecí stanici a zajistit přípojku s dostatečným jističem na příkon. Jediným místem, které splňuje uvedené požadavky je lokalita u Moravskotřebovského aquaparku poblíž chladícího zařízení zimního stadionu,“ upřesnila Gabriela Horčíková, jednatelka Technických služeb Moravská Třebová, s.r.o. Uživatelé zaregistrovaní do systému EVMAPA si zde mohou dobít elektromobil bez časového omezení za cenu dle spotřebovaných kWh.


Vytvořeno 4.5.2018 11:28:40 | přečteno 1115x | v.dokoupil