Město podporuje živnostníky a podnikatele v době nouzového stavu

couple 1298432 1920
Radní schválili firmám a živnostníkům prominutí nájmu z provozoven v majetku města Moravská Třebová. Květnové i červnové vydání zpravodaje umožní všem podnikatelům na území města v případě zájmu bezplatnou inzerci. Informace o otevíracích dobách lze na vyžádání zveřejnit také v aktualitě s názvem Hlásíme otevřeno.

Prominutí nájmu

Rada města schválila na svém jednání dne 6. dubna prominutí nájmu z nebytových prostor v majetku města za období od 1. března 2020 do 31. května 2020 těm firmám a živnostníkům, kteří z důvodu epidemie koronaviru (Covid-19) a nouzového stavu v ČR museli uzavřít nebo omezit obchod či provozovnu v Moravské Třebové. „Snažíme se reagovat na množství dotazů a žádostí, které k nám v souvislosti s aktuální situací přicházejí. Není v našich silách pomoci všem, proto využíváme prostředky, které máme jako město k dispozici. Prominutí nájemného za období měsíců březen, duben a květen 2020 firmám a živnostníkům podnikajícím v městských objektech považujeme za to nejmenší, co pro ně v tuto chvíli můžeme udělat. Podnikatelé působící na území města mají navíc možnost bezplatné inzerce v květnovém vydání Moravskotřebovského zpravodaje,“ vysvětluje místostarosta Miloš Mička. 

Bezplatná inzerce v květnovém i červnovém vydání Moravskotřebovského zpravodaje

Vzhledem k aktuální situaci jsme se rozhodli více podpořit místní firmy a živnostníky. Proto v květnovém i červnovém zpravodaji rozšíříme obvyklý prostor pro inzerci a nabídneme zájemcům z řad podnikatelů na území města možnost bezplatné inzerce. Zájemci mohou zasílat podklady do 10. května včetně na adresu zpravodaj@mtrebova.cz.

Náležitosti inzerce: maximální velikost ¼ strany A4 (rozměry 89,5x128mm, orientace na výšku). Podklady zašlete nejpozději do 10. 5. 2020.

Aktualita Hlásíme otevřeno!

Na Městský úřad Moravská Třebová se obrací mnoho místních firem i živnostníků, že i v době nouzového stavu živnost provozují a mají otevřeno. I když například v omezeném rozsahu, formou e-shopu, nebo formou výdejního okénka. Pokud chcete informovat, že je Vaše firma či živnost v provozu, napište nám!

Pošlete e-mail na adresu zpravodaj@mtrebova.cz a uveďte: název, adresu, provozní dobu, případně režim provozu a kontakt (telefon, web aj.). Informace jsou průběžně aktualizovány na webových stránkách města.

Využít lze také aplikaci digiMT, kde je možné nabídnout pomoc ostatním, nebo přidávat otevírací dobu podniků. Informace o obchodech a provozovnách může do aplikace přidávat kdokoliv. Více zde.

Distribuce ochranných roušek a respirátorů

Město Moravská Třebová v uplynulých dnech obdrželo dar od společnosti Amper Savings a.s. v podobě zásilky 1000 roušek a 300 respirátorů. „Zásilku jsme rozdělili do menších balíčků a s pomocí strážníků městské policie je roznesli do nemocnice, hasičům, do LDN a charity, technickým službám, prodejen potravin, drogerie, trafik a dalších prodejen v Moravské Třebové. Z daru jsme vytvořili rezervu také pro naše sociální služby. Tímto chci poděkovat společnosti Amper Savings a.s. i strážníkům městské policie za pohotovou reakci,“ doplňuje místostarostka Daniela Maixnerová.


Vytvořeno 8.4.2020 14:29:11 - aktualizováno 29.4.2020 15:43:10 | přečteno 1775x | v.dokoupil