Městská knihovna vstupuje mezi grenotéky

IMG 5861

Blíží se jaro a Městská knihovna Ladislava z Boskovic v Moravské Třebové se aktivně zapojuje mezi tzv. grenotéky. Grenotéky neboli semínkovny jsou veřejné banky, které slouží k výměně a sdílení osiva mezi zahrádkáři.

Na podzim knihovna oslovila veřejnost s prosbou o semínka. Na výzvu pozitivně reagovalo několik zahrádkářů, díky čemuž se podařilo získat základ, který se nyní bude doplňovat a měnit podle toho, jakou zeleninu, bylinky nebo třeba okrasné rostliny moravskotřebovští zahrádkáři přijdou směnit za jiné. "Grenotéka je uložena na oddělení pro dospělé a může ji navštívit kdokoli, aniž by byl čtenářem knihovny. A proč se knihovna do projektu zapojila? Jedním z hlavních motivů bylo ekologické hledisko projektu. Grenotéky jsou zdrojem biodiverzity, ale především tento projekt může podpořit zahrádkaření, které si v Moravské Třebové získalo velkou oblibu," uvedla ředitelka knihovny Lenka Greplová.

Pokud někoho téma zaujalo, ale neví si se založením zahrádky rady, pak je srdečně zván na přednášku s názvem „Jak na zeleninovou zahrádku bez dřiny a v harmonii s přírodou“, která se uskuteční 8. března od 17:30 v prostorách nově otevřené kavárny na Knížecí louce. Na přednášce bude k dispozici i naše grenotéka.

Vytvořeno 8.3.2018 7:47:38 | přečteno 978x | v.dokoupil