Městský úřad v Moravské Třebové získal stříbrné ocenění za elektronickou komunikaci

Máte někdy problém s komunikací na úřadech? V Moravské Třebové se s nimi nesetkáte. Úředníci městského úřadu zde patří mezi republikovou elitu.

Ve třetím ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys, který byl odstartován porovnáním prvního kritéria, kterým je test elektronické komunikace, obsadili moravskotřebovští zaměstnanci úřadu z 227 českých a moravských radnic stříbrnou pozici. Získali tak nejlepší umístění z celého Pardubického kraje. V první desítce se ještě umístilo na sedmém místě město Chrudim, o příčku níž úředníci z Litomyšle.

„Ocenění mě velmi potěšilo. Výsledek výzkumu nám potvrdil, že se daří naplňovat cíl, který jsme si stanovili. Tím cílem je „Městský úřad Moravská Třebová – úřad pro Vás“. Pracovníci našeho úřadu využívají na profesionální úrovni moderní informační a komunikační technologie, dosahují také vysoké úrovně kvality poskytovaných služeb určených širokému spektru klientů,“ sdělil tajemník městského úřadu Stanislav Zemánek a dodal: „Uznáváme princip vstřícného a rovného přístupu ke všem klientům a snižujeme jejich zatížení. V neposlední řadě úředníci dosahují vysoké efektivnosti při využívání všech dostupných zdrojů, tak aby co nejlépe vyhověli požadavkům našich klientů.“

Výzkum probíhal formou simulovaného mailového dotazu fiktivního občana dle standardu metodiky Mystery mailing. Fiktivní podnikatel zaslal dotaz na danou místní samosprávu. Na základě získaných odpovědí byla vyhodnocována jejich úplnost na všechny položené otázky a následně rychlost odpovědi.

Výsledky kritéria testu elektronické komunikace: Test elektronické komunikace v 227 českých a moravských radnic – výsledné pořadí je průměrem pořadí první a druhé vlny testu elektronické komunikace:

TOP radnice Pardubického kraje – celorepublikové pořadí

  • Pořadí v 1. vlně – Pořadí v 2. vlně

2. Moravská Třebová 3 – 21

7. Chrudim 33 – 18

8. Litomyšl 58 – 1

17. Vysoké Mýto 1 – 79

24. Lanškroun 37,5 – 55,5

37. Hlinsko 108 – 15,5

Vytvořeno 30.3.2010 15:06:41 | přečteno 351x | ernest