Mezinárodní fotbalové utkání partnerských měst

Každý chlap, či kluk, snad alespoň jednou zažil ten nádherný pocit, když nějaký sehraný tým táhne za jeden provaz a společně bojuje za vítězství. Ve fotbale se nesleduje výkon nadějného jednotlivce, ale party nadějných jednotlivců.

A právě na sílu sehraných týmů vsadilo vedení města a představitelé TJ Slovan Moravská Třebová při organizaci Mezinárodního fotbalového utkání partnerských měst, které se bude konat v sobotu 30. srpna 2008 od 9.00 – 16.00 hodin na fotbalovém stadionu TJ Slovan v Moravské Třebové.

Zápasu se zúčastní sto třicet hráčů ze tří zahraničních měst – Vlaardingenu, Staufenbergu a Banské Štiavnice.

„Je to taková symbolika – táhnout za jeden provaz s našimi partnerskými městy. Myslím, že se nám to velmi daří,“ řekl starosta města Josef Ošťádal. S partnerským městem z Vlaardingenu v Holandsku spolupracují zástupci města na řadě významných projektů. Jedním takovým je např. úspěšný projekt Občanského informačního centra (OIC), který byl realizován s podporou holandských expertů. Se slovenským městem Banskou Štiavnicí zahájilo město výměnné pracovní porady týkající se převážně výše zmiňovaného OIC nebo technických služeb. „Spolupracujeme také na pořádání jednoho z největších festivalů „Dny slovenské kultury“, jehož cílem je uchovat a posílit již tak velmi dobré vztahy mezi Čechy a Slováky a upevnit přátelství mezi našimi národy. Doufáme, že se nám povede na 14. ročník pozvat i slovenského prezidenta,“ sdělil Ošťádal. Posledním partnerským městem je německý Staufenberg. „S tímto partnerským městem pořádáme výměnné letní tábory pro děti, kde účastníci získávají znalosti o kultuře našich měst. Dále se u nás pravidelně ve spolupráci se Střediskem česko-německého porozumění konají „Dny česko-německé kultury“, kdy se u nás sejdou desítky bývalých obyvatel města,“ vysvětlil starosta. Součástí fotbalového zápasu bude také páteční mezistátní utkání „Česká republika – Výběr Evropy“, které sehrají zástupci měst v 19.00 hodin na stadionu. Pro partnerská města je připravený bohatý kulturní program, kdy navštíví v sobotu 30. srpna festival „Kejkle a kratochvíle, moravskotřebovský zámek nebo místní aquapark.

Vytvořeno 28.8.2008 13:33:44 | přečteno 381x | ernest