Miliony pro ulici Jiráskova

Město Moravská Třebová se aktivně zapojilo do programu Ministerstva pro místní rozvoj „Podpora regenerace panelových sídlišť“ a podalo na ministerstvo žádost o poskytnutí dotace z tohoto programu. Ministerstvo o žádosti kladně rozhodlo a městu Moravská Třebová po zaslání doplňujících náležitostí přiznalo dotaci ve výši 4 mil. korun.

Jedná se o dotaci na IV. etapu Regenerace panelového sídliště Západní – rekonstrukce ulice Jiráskova.

„Jsem velmi rád, že se nám dotaci podařilo získat. Obyvatelé sídliště na ulici Jiráskové se mohou těšit na nová parkovací místa, po kterých už dlouhou dobu volali a kterých bylo nedostatek. Opraveny budou také chodníky a veřejné osvětlení. Z městského rozpočtu přidáme na tuto akci další 4 mil. korun. Celkové finanční náklady na rekonstrukci ulice Jiráskova budou 8 mil. korun,“ sdělil starosta města Josef Ošťádal.

O regeneraci ulice Jiráskové budou moc občané diskutovat v pondělí 10. května v 15.00 hodin ve velké zasedací místnosti městského úřadu na ulici Olomoucká, kde pro ně pracovníci investičního a regionálního oboru Městského úřadu Moravská Třebová připravili veřejnou prezentaci této investiční akce. Cílem prezentace je seznámit širokou občanskou veřejnost se záměrem města zrekonstruovat dopravní a technickou infrastrukturu na ulici Jiráskova. Na prezentaci bude přítomen projektant akce, který projekt představí. Návrhy a další podněty od občanů k regeneraci ulice se budou řešit přímo na ul. Jiráskova v ten samý den v 16.00 hodin.

Vytvořeno 4.5.2010 13:29:35 | přečteno 408x | ernest