Ministr obrany Vondra navštívil Vojenskou střední školu

ministr.JPG

V úterý 30. listopadu přiletěl na návštěvu VSŠ a VOŠ MO v M.T. ministr obrany Alexandr Vondra.

Podle Alexandra Vondry má vojenská střední škola své místo v systému vzdělávání. „Faktem je, že pokud pomineme veliké země – USA, Velká Británie a Francie – tak jen málo evropských států si uchovalo vojenské střední školství. Je to vždy dilema. Na jedné straně určitá tradice, na straně druhé ekonomické kalkulace, co je výhodné více a co méně,“ řekl ministr Vondra s tím, že v otázce budoucnosti vojenského středního školství počká na doporučení odborníků.

Návštěvy se účastnil také starosta města Miloš Izák, který s ministrem hovořil právě na téma zachování vojenského školství v Moravské Třebové.

Součástí návštěvy ministra obrany v Moravské Třebové byla také diskuse se studenty o jeho roli v disentu. „Občas to mělo parametry války,“ vzpomínal na události před listopadem 1989. Na začátku 80. let byl Alexandr Vondra manažerem undergroundové kapely Národní třída, spolu s Jáchymem Topolem a Ivanem Lamperem vydával samizdatový časopis Revolver revue. V roce 1987 se stal členem Polsko-československé Solidarity, o dva roky později byl mluvčím Charty 77 a jedním z autorů petice Několik vět. Za svou činnost byl komunisty několik měsíců vězněn na Ruzyni a na Pankráci.

Foto: Mgr.Lenka Greplová

Vytvořeno 1.12.2010 10:48:00 | přečteno 434x | ernest