Moravská Třebová předává zkušenosti Ukrajině

Moravská Třebová byla vybrána jako příklad nejlepší praxe v poskytování služeb.V holandském Haagu právě probíhá speciální školení představitelů ukrajinských a ruských samospráv v tom, jak zlepšovat kvalitu služeb poskytovaných veřejnosti. Týdenní trénink je organizován Sdružením holandských obcí pro ukrajinská města jako jsou Salgir či Lviv a také pro města z Ruské federace, např. Murmansk, Pskov nebo Dmitrov.

Kromě účasti odborníků na zlepšení úrovně služeb poskytovaných radnicí veřejnosti ze samospráv města Haag, Kampen nebo Vlaardingen se školícícho programu účastní také zástupci Varšavy. Jako příklad nejlepší praxe byla v českých měst vybrána Moravská Třebová díky úspěšnému projektu Občanského informačního centra (OIC), realizovaného s podporou holandských expertů.

V OIC je na jednom místě soustředěna většina služeb, které radnice občanům poskytuje. Díky progresivnímu přístupu a novým metodám, které byly v rámci projektu OIC použity, získalo město Moravská Třebová Cenu Ministerstva vnitra ČR za inovaci ve veřejné správě za rok 2005. Nyní předává zástupce Moravské Třebové zkušenosti, které město díky mezinárodní spolupráci nabylo. Do plánovaného projektu na Ukrajině se kromě odborníků radnice z Moravské Třebové zapojí také experti z partnerského města Vlaardingen. Pokud projekt na soustředění služeb do jednoho centra uspěje, bude finančně podpořen holandským Ministerstvem zahraničí.

Vytvořeno 21.3.2008 12:24:36 | přečteno 339x | ernest