Moravská Třebová s vůní Holandska

Chcete ochutnat Holandsko všemi svými smysly? Pokud ano, tak Vás zveme do Moravské Třebové. V termínu od 13. do 15. května proběhnou v Moravské Třebové „Holandské dny“, které nabídnou návštěvníkům a občanům města skutečnou ochutnávku Holandska.

Ve dnech 13. – 14. května mohou lidé okusit pravé holandské a vlaardingenské speciality během speciálního zvýhodněného poledního menu, které pro Třebovskou restauraci a restauraci Excalibur sestaví holandští kuchaři.

„V jídelníčku nebudou chybět pokrmy z ryb, mořských plodů nebo z masa. V sobotu 15. května pak pro návštěvníky festivalu „Zabíjačka aneb Jak bývalo veselo na zámku i v podzámčí“, upeče pravý holandský pekař tradiční vafle a „ocelové“ sušenky,“ sdělil manažer ekonomického rozvoje města Miroslav Netolický.

Bude také možno ochutnat pravý vlaardingenský likér nebo nakládané sledě (herinky), kterými se Vlaardingen jako kdysi tradiční rybářské město proslavil po celém Holandsku. To vše budou servírovat dámy oděné v tradičních bohatě zdobených vlaardingenských krojích. Jako důkaz proniknuvšího skotského vlivu pak vystoupí na zámku holandský dudák, člen Amsterdamského dudáckého sboru se svou sólovou kreací. Pro zájemce proběhne kvizová soutěž o ceny. Moravská Třebová spolupracuje se svým partnerským městem Vlaardingen už osmnáct let na mnoha společných projektech jak kulturních, tak vzdělávacích a sportovních akcích.

Vytvořeno 11.5.2010 9:58:58 | přečteno 456x | ernest