Moravská Třebová se již podesáté stane „městem fotografií“

Fotofestival Moravská Třebová patří k nejvýznamnějším festivalům fotografií v České republice. Jeho desátý ročník se uskuteční od 6. 6. do 30. 7. 2009. Letošní ročník nese motto: „Ti kteří odešli, ale stále mají co říci + fotokluby“. Zahájení festivalu proběhne 6. 6. v 9.30 hod. v moravskotřebovském městském muzeu.

„Cílem projektu je popularizace fotografické tvorby jednotlivců a fotografických sdružení. Jedním z nejdůležitějších cílů projektu je navázání vzájemných pracovních, odborných, ale i osobních kontaktů, které by měly tvořit nezbytnou a přitom solidní základnu pro vzájemnou komunikaci a spolupráci,“ sdělil hlavní organizátor Fotofestivalu Rudolf Zukal a dodal: „Hlavními taháky fotofestivalu roku 2009 budou výstavy fotografií již zesnulých autorů jako jsou pánové Josef Sudek, Václav Jírů, K.O. Hrubý, Jiří Platenka a Ladislav Kryl. Ze současných autorů se představí Miroslav Kolátor, Roman Ungr, Petr Šulc, všichni z Náchoda. Dále pak Jan Kufa z Jablunkova a moje maličkost.“

Stěžejním bodem programu jsou výstavy, přednášky a fotosoutěž Salon na šňůrách, které se mohou zúčastnit všichni přítomní autoři. Přihlášená díla v průběhu festivalu ohodnotí a vyhlásí odborná porota, vítězové si odnesou hodnotné ceny. Návštěvníci se také mohou těšit na přednášku PhDr.Věry Matějů „Význam prací Josefa Sudka a Václava Jírů“.

Mimo to se bude konat přednáška Antonína Hinšta, na téma Přínos pro fotografii moravských fotografů. V rámci fotofestivalu představí své snímky také sedm fotoklubů (Fotoklub Černá slunečnice, Praha; Fotoklub Litovel Fotoklub OBZOR Žilina…).Dále se představí také hosté z Polska a Slovenska.

Pořadatelství se jako v předešlých letech zhostí moravskotřebovská Galerie umělecké fotografie ve spolupráci s městem Moravská Třebová. Akci podporují Ministerstvo kultury ČR, Středisko amatérské kultury Impuls v Hradci Králové, Zdravé město Moravská Třebová, Kulturní služby Moravská Třebová a další.

PřílohaVelikost
ikona souboruVýstavy23.53 KB
ikona souboruprogram36.66 KB
Vytvořeno 4.6.2009 10:32:18 | přečteno 435x | ernest