Moravskotřebovská muzejní noc láká na starověký Egypt

Letošní ročník Moravskotřebovské muzejní noci je připravený na pátek 11. června. Pro návštěvníky je připravený bohatý program, který začíná v 19.00 hodin a končí o půlnoci.

„Expozice Holzmaisterovy sbírky, která je zaměřena na umění Indie, Číny a Japonska a nově reinstalovaná část sbírky ze starého Egypta, jíž vévodí mumie princezny Hereret budou zpřístupněny zdarma. Ve 20.00 hodin začne přenáška Jaromíra Kozáka na téma Starověký Egypt, „Sfinga“ a „Poselství chrámů“, která bude spojena s besedou,“ sdělila vedoucí Městského muzea Jana Martínková.

Jaromír Kozák je spisovatel, překladatel, badatel v oblasti hermetismu, esoteriky, výzkumu paranormálních jevů, religionistiky a historie s důrazem na egyptologii. Egyptologii a archeologii vystudoval na UK v Praze (1993). Do povědomí širší veřejnosti se dostal především vydáváním překladů starověkých i pozdějších literárních spisů, např. egyptské knihy mrtvých. Český klub skeptiků SISYFOS mu v roce 2005 udělil stříbrný Bludný balvan za teorii funkčního modelu spiritismu.

Vytvořeno 8.6.2010 11:24:56 | přečteno 351x | ernest